Регион/Свет - Page 2469 of 2482 - OhridNews

Регион/Свет

05.11.07 22:20

Лига Шампиони 4 коло

На прагот на елминиација е Ливерпул, а со победи Челзи  и Реал обез...

02.11.07 20:12

Алонсо заминува од Мекларен !

Формула 1 тимот Мекларен, објави дека бившиот светски шампион Ферна...

01.11.07 09:49

Само две победи на гостите !

Во НБА лигата синоќа се одигра 8 натпревари во кои беа постигнати с...

31.10.07 10:11

Започна 62-та сезона во НБА !

Шон Батие со тројка на 2,5 секунди пред крајот му ја донесе победат...

31.10.07 00:35

И формално Бразил домаќин на СП 2014

Бразил по втор пат во историјата ќе биде домаќин на Светското првен...

29.10.07 02:34

И официјално Формула 1 ќе се вози ноќе ! !…

По прв пат во историјата ќе можеме да гледаме ноќна трка во Формула...

24.10.07 01:20

ЛШ 3 коло : 7 – ка на Арсенал, Ман…

Супер топџии на Емирати за израмнување на најубедливата победа во Л...

23.10.07 06:49

20.45 Лига на Шампиони

Во пресрет на третото коло до најелитното клупско натпреварување че...

12.10.07 00:10

Пат до ЕВРО 2008 ! !

Селекцијата на Германија прва обезбеди пласмана на завшрницата на Е...