Регион/Свет - Page 2472 of 2479 - OhridNews

Регион/Свет

16.05.07 23:38

Севиља ја одбрани титулата во купот на УЕФА!

Екипата на Севиља триумфираше во шпанското финале во купот на УЕФА ...

16.05.07 13:30

NBA play-off:Јута во финалето, Чикаго не се предава, Феникс десеткуван

ЈУТА ВО ФИНАЛЕТО НА ЗАПАД,ЧИКАГО НЕ СЕ ПРЕДАВА Без оглед на тоа што...

16.05.07 08:59

НБА: Наградата МВП за Дирк Новицки

Германецот Дирк Новицки од тимот на Далас е прогласен за МВП на ово...

16.05.07 08:46

Уефа куп: Севиља или Еспањол?

Шпанското финале во купот на УЕФА, помеѓу бранителот на титулата Се...

14.05.07 16:33

Контроверзниот судија Пол замина во пензија!

Репрезентативецот на Хрватска, Јосип Шимуниќ ќе го памети бидејќи м...

14.05.07 00:20

NBA play-off: Bulls избегнаа елиминација

Чикаго Булс го совлада најдобриот тим на истокот Детроит со 102:87 ...

12.05.07 14:18

NBA play-off: „Воините“ свиреа џез!

Голден Стејт ја декласира Јута во третиот натпревар од западното по...

12.05.07 08:17

Милан во финалето на ЛШ ќе игра во бели дресови!

Екипата на Милан ќе биде домаќин во големото финале на Лигата на ша...

10.05.07 16:58

NBA play-off: Јута драматичмо до втора победа!

Кошаркарите на Јута во драматичен натпревар,во екстра времето,го со...