Регион/Свет - Page 2479 of 2482 - OhridNews

Регион/Свет

06.03.07 09:11

Лига на шампиoни. Ливерпул ја запре Барселона.

Реванш дуелот од осмина финалето на Лигата на шампиони, помеѓу Ливе...

03.03.07 10:57

Реџеп Селман 19-ти на ЕП

Реџеп Селман се пласира  на 19-то место и ги заврши настапите на ЕП...

27.02.07 13:31

Далас руши рекорди

Најуспешниот тим во досегашниот тек од НБА лигата Далас Маверикс ја...

23.02.07 02:07

NBA. Почина Денис Џонсон.

Денис Џонсон, трикратниот НБА шампион со Бостон Селтикс и Сиетл Суп...

22.02.07 08:56

Падна и Ноу Камп

Секој почеток има свој крај,така  непобедливата серија на Барса зас...

21.02.07 08:08

Битка на титаните

По пауза од цели два месеци на терените ширум Европа се врати најел...

20.02.07 08:34

Конечно Лига на Шампиони

Љубителите на фудбалот два месеци го чекаа продолжението на најцене...

19.02.07 02:52

Пандев шоу на Олимпико

Два гола на Пандев во мрежата на Абиати за заокружување на одличнио...

13.02.07 16:18

Кајак на снег

Бројот на спортови со кои се занимаваат луѓето станува се` поголем ...