Регион/Свет - Page 2476 of 2479 - OhridNews

Регион/Свет

25.03.07 10:10

Едуардо ги скрши македонските срца

Многу блиску до нов сензационален резултат беа македонските репрезе...

21.03.07 08:17

Ромарио е подготвен на 1000-от гол

Бразилскиот фудбалер Ромарио, член на “Васко де Гама“ , оваа недела...

19.03.07 09:45

Вратите на новиот Вембли конечно отворени

Денот на општината Брент, Лондон беше „пригодно“ обележан на новиот...

10.03.07 00:25

Катанец за Index.hr: Ако замине Хаџиристески си одам и јас…

Многу не престојувам во Македонија и не знам што точно се случува т...

09.03.07 09:03

ЛШ ждреб: Милан – Баерн…

Во Атина денеска беше извршен ждребот за натпреварите од четвртфина...

06.03.07 09:11

Лига на шампиoни. Ливерпул ја запре Барселона.

Реванш дуелот од осмина финалето на Лигата на шампиони, помеѓу Ливе...

03.03.07 10:57

Реџеп Селман 19-ти на ЕП

Реџеп Селман се пласира  на 19-то место и ги заврши настапите на ЕП...

27.02.07 13:31

Далас руши рекорди

Најуспешниот тим во досегашниот тек од НБА лигата Далас Маверикс ја...

23.02.07 02:07

NBA. Почина Денис Џонсон.

Денис Џонсон, трикратниот НБА шампион со Бостон Селтикс и Сиетл Суп...