Регион/Свет - Page 2477 of 2479 - OhridNews

Регион/Свет

22.02.07 08:56

Падна и Ноу Камп

Секој почеток има свој крај,така  непобедливата серија на Барса зас...

21.02.07 08:08

Битка на титаните

По пауза од цели два месеци на терените ширум Европа се врати најел...

20.02.07 08:34

Конечно Лига на Шампиони

Љубителите на фудбалот два месеци го чекаа продолжението на најцене...

19.02.07 02:52

Пандев шоу на Олимпико

Два гола на Пандев во мрежата на Абиати за заокружување на одличнио...

13.02.07 16:18

Кајак на снег

Бројот на спортови со кои се занимаваат луѓето станува се` поголем ...

10.02.07 19:42

Биатлонците трчаа-спусташите на стенд бај!

На Светското Првенство (СП) во бијатлон које се одржува во Италиј н...

10.02.07 19:19

Мурињо ја подели Португалија

Во 2008-та година менаџерот на Челзи Жозе Мурињо би можел да ја пре...

10.02.07 15:51

УЕФА рaзмислува за „Сан Сиро“

Голема е веројатноста дека на стадионот „Сан Сиро“ во присуство на ...

06.02.07 16:06

Конечно започна СП во скијање

По тридневно пролонгирање најпрвин поради силниот ветер , а потоа п...