Свет - Page 7 of 1744 - OhridNews
Интер пак на шопинг на Олд Трафорд

18.08.19 20:51

Составот на Интер и второто мега засилување во своите редови многу веројатно ќе го донесе од англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед После Ромелу Лукаку на пат за Милано е Ал...

Лестер извлече бод на Стемфрод Бриџ, Лампард и „сините“ без победа во ПЛ (видео)

18.08.19 19:53

Фудбалерите на Челси и новиот стратег на клупата Френк Лампард остануваа без победа во Премиер лигата „Сините“ освоија само бод пред своите гледачи на Стемфорд Бриџ ремизирајќи ...

Барселона го позајми Кутињо во Баерн Минхен

17.08.19 12:10

Германскиот првак Баерн Минхен на самиот старт од сезоната ги засили своите редови ангажирајќи го Филипе Кутињо од Барселона Репрезентативецот на Бразил на „Алијанц арената“ се ...

Навивач го повреди Адријан, „црвените“ се соочуват со голманска криза (видео)

16.08.19 17:00

Во големата еуфорија после одбранетиот пенал кој значеше титулата за Ливерпул во Супер купот на Европа навивач го повреди голманот Адријан Шпанецот имал оток и болки во глуждот ...

Руски тенисер го совлада Федерер и се расплака (видео)

16.08.19 11:24

Рускиот тенисер Андре Рубљов приреди сензација во третата рунда од мастерс турнирот во Синсинати победувајќи го Рожер Федерер во два сетови Рубљов за нешто повеќе од еден час го...

Барселона без Меси во Билбао, Аргентинецот тренира на песок (видео)

16.08.19 10:29

Капитенот и најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти денешниот натпревар со Атлетик Билбао на стартот од новата сезона во шпанската Примера Рехабилитацијата на ...

Резултати од турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“

16.08.19 09:35

Две победи на домаќините и едно реми е исходот од синоќешените три натпревари на турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“ Мешеишта ја забележа највисоката победа совладувајќи го ...

Ван Дијк против Роналдо и Меси во борбата за престижната награда од УЕФА

15.08.19 15:55

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги објави тројца финални кандидати кои ќе се борат за престижната награда Очекувано место  имаше за Кристијано Роналдо и Лионел Меси, а триото...

Рома со нов и побогат договор ја зачува младата супер ѕвезда

15.08.19 13:56

Една од младите супер ѕвезди во Серија А, Николo Заниоло го продолжи договор со Рома и се обврза на верност најмалку до 2024 година Репрезентативецот на „азурите“ на Олимпико се...

ПСЖ ги одби понудите од Барселона и Реал Мадрид за Нејмар

15.08.19 11:45

Сагата околку враќањето на Нејмар во Шпанија ќе продолжи уште некое време откако францускиот првак Пари Сент Жермен ги одбил првите понуди од Барселона и Реал Мадрид Понудата на...

Dr Batkoski pod artikli