Околина - Page 44 of 50 - OhridNews

Околина

23.08.22 15:55

Со редуцирање на уличното осветлување до заштеда на струја во…

Со редуцирање на уличното осветлување во градот и населените места ...

23.08.22 09:24

Кеј „Борис Кидрич“ и улица „Партизанска“ ќе бидат затворени за…

Кеј „Борис Кидрич“ ќе биде затворен за возила вo четврток поради по...

22.08.22 15:38

Мијалков се пријави во струшкиот затвор за одлежување на казната…

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контра разознавање...

22.08.22 12:08

Меѓународен фестивал ,,Фолклорен мост” во Струга

Во Паркот на поезијата во Струга на 24-ти август (среда), од 20 час...

20.08.22 12:18

Заврши фестивалот на народна култура „Пображење“ во Вевчани

Со звуците на македонската чалгиска музика синоќа на анфитеатарот в...

19.08.22 21:26

Приведени двајца албански државјани поради шверц на 50 кг охридска…

По преземени мерки и активности од страна на полициски службеници о...

18.08.22 15:54

Кривична пријава за две лица за вршење јавен превоз без…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 60 годишно лице од Струга...

17.08.22 13:31

Приведен стружанец за издржување на затворска казна

Полициски службеници од ОВР Струга вчера го приведоа стружанецот ИМ...

17.08.22 09:32

Започнува фестивалот на народна култура „Пображење“-Вевчани

Со концертот насловен „Од умот се подизгубив… за едно лично” ...