Македонија - Page 1281 of 1290 - OhridNews
Македонските форензичари во филм !?

11.06.07 08:36

Форензичарите од кои во голема мерка зависи обезбедувањето докази во судските постапки во последно време стануваат се популарни  благодарение на  телевизиските серии, но вистинс...

г. Тимотеј: Делегација на МПЦ ќе оди на средба во Атина !

09.06.07 11:04

Делегација на Македонската православна црква ќе оди во Атина на средба со претставници на Грчката православна црква на која ќе биде разговарано за сите отворени прашања меѓу две...

Николас Морли пуштен на слобода ! ! !

08.06.07 14:06

Кривичниот Совет при Основниот суд во Струга, со кој претседаваше судијата Аце Петрески,  го прогласи за виновен Николас Морли за предизвикување на тешката сообраќајна несреќа в...

Пазарџиите бараат да се одложи фискализацијата !

08.06.07 00:34

Групацијата на зелените пазари во рамките на Здружението на комуналните дејности при Стопанската комора на Македонија, смета дека решението во Законот за измена и дополнување на...

Кабинетот на Груевски ја преживеа интерпелацијата !

08.06.07 00:09

Собранието не и изгласа недоверба на Владата на Република Македонија на 48 седница, што според деловникот за работа на законодавниот дом, заврши точно на полноќ Од вкупно присут...

Банкарска конференција Охрид ’07:Малите банки треба да го следат технолошкиот развој

07.06.07 15:48

Европскиот банкарски пазар се консолидира и малите банки, како тие во Македонија,  ќе треба да внимаваат да не бидат проголтани од големите банки, а за да не им се случи тоа ќе ...

Парламентот ќе гласа за доверба на Владата !

07.06.07 08:37

На денешната 48-та седница на Собранието на Р Македонија  единствена точка на дневен ред е прашањето за доверба на Владата на Република Македонија Иницијативата за гласање довер...

Пресудата во случајот Морли ќе биде објавена во петок !

06.06.07 20:43

Кривичниот Совет при Основниот суд во Струга, со кој претседава судијата Аце Петрески, во петок во 12 часот ќе ја објави пресудата во судскиот процес против британскиот државјан...

Продолжува судењето против Николас Морли!

06.06.07 08:25

Судењето на британецот Николас Морли, осомничен дека како учесник во меѓународното рели „Гамбол“ 3000 на 2 мај  ја предизвикал тешката сообраќајна несреќа во која настрадаа сопр...

Судскиот процес против Николас Морли продолжува во среда

04.06.07 15:52

Судењето на Николас Морли продолжи денеска во Основниот суд Струга со исказ на вештото лице Миле Попоски Во неговиот извештај подготвен на барање на Основниот суд Струга во врск...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер