Македонија - Page 1288 of 1310 - OhridNews
Честит БОЖИЌ !

07.01.08 00:01

Овогодишното чествување нека ни биде празнување во мир, во мир со себе, во мир со другите и, пред сè, во мир со Бога Само измирени меѓу себе, можеме да бидеме во мир со другите ...

Travel chanell ќе го снима Вевчанскиот карневал !

05.01.08 14:29

Вевчанци ги одбројуваат последните денови до Стара Нова година кога традиционално во „державата“ се одржува големиот карневал Оваа година василичарските свечености ќе бидат орга...

Македонија во борба против дебелината !

04.01.08 08:30

Заситените масти да бидат застапени со помалку од 10 отсто во дневниот енергетски внес,  трансмасните киселини со помалку од еден процент, а простите шеќери со помалку од 10 отс...

Еден полицаец убиен, двајца ранети во напад во Скопје

04.01.08 01:51

Полицијата трага по напаѓачите кои вчера убија еден , а ранија  двајца полицајци  во вооружен напад што се случи  во скопската населба Автокоманда Непознати сторители од возило ...

Поскапеа патарините

03.01.08 01:21

Патарините за користење автопат во Република Македонија поскапуваат во просек за пет денари Владата донесе одлука според која патарината за  патничките возила за релацијата Скоп...

Нова Година во Струга: Хотелите полни плоштадот празен

02.01.08 00:05

Дочекот на Новата Година во Струга и струшко помина во пријатна празнична атмосфера Голем број на гости од земјава и другите соседни земји, располоæени ја дочекаа Новата 2008 го...

Oлеснет визен режим со ЕУ !

01.01.08 11:09

На првиот ден од новата година на сила стапија Договорите за визни олеснувања и реадмисија меѓу Македонија и Европската унија (ЕУ) со што македонските граѓани ќе можат полесно д...

Снег и температури од минус 13 на почетокот од новата година !

31.12.07 03:22

Во утринските часови од првиот ден на новата година се очекува Македонија да потпадне под влијание на влажен и студен воздушен бран и се очекуваат врнежи претежно од снег и ниск...

Општинскиот буџет денеска пред советниците !

27.12.07 23:38

Предлог Буџетот на единицата на локална самоуправа Охрид за 2008 година,  ќе се најде на дневен ред на 48-та седница на Советот на Општина Охрид што ќе се одржи дсенеска Според...

Во Струга фатен дилер со 2 кг. дрога !

24.12.07 14:40

Вчера  околу 17 часот во Струга, на паркинг простор пред кафеаната “Конак“, при претрес на патничко моторно возило “голф“, управувано од ФД (33) од село Калишта, струшко, пронај...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер