Охрид - Page 4340 of 4346 - OhridNews
Дедо Мраз (вака-така) доаѓа во Охрид

19.12.06 17:03

Поради слабите финансии (од година во година се` понизок стандард) реална претпоставка е дека најголем број охриѓани за Нова Година ќе си бидат дома Или евентуално на некое јавн...

За образованието во Охрид во 2007 потребни 20 милиони денари

19.12.06 15:48

Раководителот на оделението за образование при локалната самоуправа, Митре Велјаноски, не информираше дека образовната програма во 2006 година е реализирана во целост и дека со ...

Струјата не поскапува

19.12.06 13:56

Регулаторната комисија денеска одлучи да не го прифати барањето на ЕСМ Дистрибуција за зголемување на цената на електричната енергија Според првиот човек на Комисијата Славе Ива...

Продолжува новогодишното украсување

19.12.06 09:19

И покрај неповолните временски услови украсувањето на Охрид  започна, а екипите на фирмите кои го добија тендерот за украсување на градот работат до вечерните часови Поставени с...

Променливо облачно

19.12.06 09:07

Времето денеска во Охрид ќе биде променливо облачносо услови за врнежи од дожд Максималната дневна температура ќе достигне до 7 степени...

Утре ново советничко мнозинство?

19.12.06 08:57

Советот на општина Охрид утре ќе ја продолжи прекинатата 25 седница На дневен меѓу другото треба да се најде разрешувањето и изборот на членови на управните и надзорните одбори ...

Св. Никола без риба не бидува

18.12.06 14:03

Според традицијата и обичаите, рибата е задолжителен дел од посната “Светиниколска трпеза” Поради тоа, овој ден се слави и како празник на рибата  Во Охрид, каде луѓ...

Домашна естрадна ѕвезда ќе пее за Нова година во Охрид

18.12.06 13:43

Домашна ѕвезда ќе ги забавува охриѓани за најлудата ноќ, соопшти денеска општинскиот одбор за организацијата на прославата на Нова година на градскиот плоштад Прославата  ќе зап...

Добар лов!

18.12.06 13:17

Тајфата на Голабовци, која повеќе од петтнаесет години, активно се занимава со лов, викендов во месноста “Тројанска чука“-охридско, отстрела две диви свињи Ловџиите пресретнале ...

Дивоградбите да се уриваат

18.12.06 02:00

47% од посетителите на ohridnewscom кои одговориле  на праашањето во анкетата “Како Охрид треба да се справи со дивоградбите“ одговориле дека нелегалните градби треба да се урна...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер