Тони Симиќ е ново име во новакот во прволигашкото друштво, екипата на Вардар Осигурување.

Довчерашниот капитен на актуелниот првак Работнички ќе биде третото засилување за скопјани кои претходо ги договорија услугите на тандемот од МЗТ Скопје Перо Блажевски и Дарко Радуловиќ.

Исто како и во случајот со Симиќ, и Блажевски и Радуловиќ се обврзаа на повеќегодишна верност кон “синобелите”, кои преводени од Слободан Петровски се очекува да бидат едно од најпријтаните изненадувања сезонава.

ohridnews