Македонија - Page 8 of 801 - OhridNews
Македонските клубови на евро-сцената домаќини во Кипар

06.08.20 11:46

Македонските претставници во евро-куповите Силекс, Шкендија, Ренова и Шкупи нема да можат мечевите од квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони и Лигата на Европа да ги иг...

Дали сакаш да добиеш електричен тротинет?

04.08.20 13:07

Погоди најголем број натпревари – освој електричен тротинет Xiaomi! Започнува нов Mozzart награден натпревар кој ќе трае од 04 август до 14 септември Натпреварот важи само за он...

Струга со пет нови ракометари ги запали моторите

03.08.20 17:03

Екипата на Струга означи почеток на подготовките за новата сезона во Супер лига Стружани на стартот од подготовките се пофалија со пет нови имиња од кои двајца се повратни во ек...

Црн Дрим во еден ден официјализираше договор со девет кошаркари

01.08.20 09:48

Кошаркарскиот клуб Црн Дрим следната сезона ќе биде дел од македонската кошаркарска елита, а по тој повод управата се активираше на трансфер пазарот Стружани ги засукаа ракавите...

Националните федерации бараат посебен орган за решавање на сите дилеми со вирусот ковид-19

30.07.20 14:24

Генералниот сектретар на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Филип Поповски иницираше работен состанок во „Куќаta на фудбалот“ со претставници на најголемите спортски ас...

Пролет откажа, Еурофарм Пелистер 2 нов учесник на турнирот во Струга

29.07.20 16:38

Составот на Тинекс Пролет нема да биде дел од 48-то издание на Ракометниот турнир во Струга, откако клубот  од засега непознати причини го откажа учеството Организаторите експре...

Струга Трим Лум ја совлада Дрита, следен тест е дуелот со Охрид

29.07.20 12:14

Екипата на Струга Трим Лум продолжи да бележи позитивни резултати на тест натпреварите во подготвителниот период совладувајќи го тимот на Дрита со 2-0 (0-0) „Црвено белите“ отпо...

Кривична пријава за поранешниот претседател на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски

28.07.20 12:22

Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски, сметководителката Олгица Младеновска која е првообвинета и уште 9 физички и 14 правни лица зараб...

ЛЕ: Клубови од Хрватска и Унгарија први пречки за Металург и Бутел Скопје

28.07.20 11:57

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) офифијално го промовираше новото натпреварување-Лига на Европа, кое е втор по ранг после Лигата на Шампиони Во дебитанската сезона од Лигата н...

Прва МФЛ: Извлечени паровите за почетокот на сезоната

27.07.20 12:48

Во куќата на фудбалот, денеска беа извлечени паровите за почетокот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига Дерби средбата во првата рунда ќе се одигра во Чаир, каде...

Dr Batkoski pod artikli