Македонија - Page 853 of 853 - OhridNews
Пораз од Норвешка денес против Германија

13.12.06 00:30

Македонската женска ракометна репрезентација денеска во 17 ч се среќава со Германија во рамките на третото коло од четвртфиналните групи Синоќа Македонија загуби од Норвешка убе...

Македонија поразена од Полска

12.12.06 09:54

На отворањето на натпреварите од втората фаза на ЕП во ракомет за жени што се игра во Шведска, репрезентацијата на Македонија денеска загуби од Полска со 35:33 Иако на полувреме...

Македонија на ЕП во Шведска

07.12.06 10:06

Најдобрите Македонски ракометарки ќе земат учество на  Европско првенство што од денеска до 17 деклември се одржува во Шведска На собирот на најдобрите 16 од стариот континент м...

Ерменија можен противник ??

23.04.04 15:00

Македонската фудбалска репрезентација  ја продолжува потрагата по втор спаринг-партнер пред почетокот на ЕП-2008, што во јуни ќе се игра во Австрија и Швајцарија Веќе е договоре...

Ерменија можен противник ??

23.04.04 15:00

Македонската фудбалска репрезентација  ја продолжува потрагата по втор спаринг-партнер пред почетокот на ЕП-2008, што во јуни ќе се игра во Австрија и Швајцарија Веќе е договоре...

Ерменија можен противник ??

23.04.04 15:00

Македонската фудбалска репрезентација  ја продолжува потрагата по втор спаринг-партнер пред почетокот на ЕП-2008, што во јуни ќе се игра во Австрија и Швајцарија Веќе е договоре...

Суспендиран теренот во Тетово ! !

16.04.00 00:05

Комесарот за натпревари Миле Спиркоски, по рагледување на изјавите дадени од службените лица во врска со прволигашкиот натпревар Шкендија ХБ – Работнички Кометал, прекинат...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер