Охрид - Page 1109 of 1118 - OhridNews
Конечно Охрид го скокна регионот !

12.06.07 16:58

По поуза од 4 години ФК Охрид се враќа во второлигашко друштво На бараж натпреварот кој се одигра во Кичево, фудбалерите на Алумина по еден час игра при резултат 2:1 за Охрид го...

Охрид отпатува на бараж но дали ќе игра!?

10.06.07 10:15

По освоеното прво место во југозападниот регион , фудбалерите на ФК Охрид се подготвуваат за бараж натпреварот против скопска АлуминаОхригани важат за фаворити но претпазливо и ...

Опстанокот на ЖКК “Билјана“ неизвесен !

09.06.07 10:21

Настапот на кошаркарките на Билјана во Превата лига наредната сезона е доведен во прашање откако на средбата за спас на клубот што се одржа вчера не присуствуваше ниту еден прет...

На „Билјана“ и треба извор ! ! !

08.06.07 01:07

На Средбата што денес ќе се одржи во  во малата сала во Општината ке биде позната судбината на женската кошарка во градот Клубот во моментов се наоѓа во многу тешка финасиска п...

Атлетиката победи во Охирд

07.06.07 14:09

 Со завршниот натпревар на Билјани Извори беше заоркужен проектот „Школа за Атлетика“ кој преку Атлетската федерација на Македонија го подготвија  неколку поранешни атлетичари, ...

Успех на охридските едриличари на меѓународната регата во Софија !

06.06.07 08:30

Едриличарите на ЕК „АМАК СП БОФОР“ неодамна зедоа учество на  Меѓународната регата „СОФИЈА 2007“ На регатата што се одржа  на езерото Искар во Бугарија се натпреваруваа 27  едри...

Финален митинг на Школата за атлетика во Охрид !

05.06.07 16:10

Со атлетски митинг што ќе се одржи на 662007(среда) година на СРЦ „Билјанини извори“,ќе бидат заокружени активностите на Школата за атлетика во која се вклучени и 24 ученици од ...

атлетика: Охрид беше домаќин на квалификациите за пласман во финалето на купот

04.06.07 01:30

Во организација на АК Охрид на СРЦ „Билјанини извори“ се одржаа квалификациите за купот на Македонија сениори и сенироки Околу 80 натпреварувачи од 9 клуба зедоа учество квалифи...

А репрезентацијата отпатува во Скопје!

31.05.07 09:29

Македонските репрезентавици вчера ги завршија подготовките во Охрид  и утрово заминаа за Скопје каде во сабота на “Градски“ го играме квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП...

А репрезентацијата комплетна ги продолжува подготовките во Охрид

29.05.07 08:59

Во релаксирана атмосфера покрај езерото македонсктие репрезентативци ги продолжуваат подготвките за натпреварот во Е квалификацискта група против второ пласираната екипа во груп...

Dr Batkoski pod artikli