Регион/Свет - Page 10 of 2389 - OhridNews

Регион/Свет

11.07.22 08:58

Халанд најмногу сака да игра против Манчестер јунајтед

Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд одговори на прашањето пр...

11.07.22 08:42

Ѓоковиќ по победата на Вимблдон падна на седмото место на…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и покрај триумфот на Вимблдон 2022, ...

10.07.22 18:26

21 грен слем титула, 7 на Вимблдон за Новак Ѓоковиќ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по седми пат триумфираше на Вимблдон...

10.07.22 17:16

Леклер победи на aвстриското ГП

Возачот на Ферари, Шарл Леклерк победи на денешната трка од шампион...

10.07.22 14:55

Клоп: Верувам во борбата за трофејот колку што е можно…

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, е уверен дека тимот ќе се бори з...

10.07.22 14:51

Хамилтон: Се згрозив кога дознав за расизмот и хомофобијата кон…

Поранешниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон реагираше на ...

10.07.22 14:48

Лилард: Џордан е најдобриот на сите времиња

Најплатениот играч во НБА-лигата, Демијан Лилард, смета дека Мајкл ...

09.07.22 12:44

Ди Марија избра со кој број ќе настапува во Јувентус

Аргентинскиот напаѓач Анхел Ди Марија од вчера и официјално стана и...

09.07.22 10:31

Дембеле договори нова соработка со Барселона до 2024 година за…

Фудбалерот Усман Дембеле се согласи за нов договор со Барселона, об...