Регион/Свет - Page 13 of 2457 - OhridNews

Регион/Свет

21.04.23 12:28

Дури пет италијански клубови во завршницата на европските купови

Со пласманот во полуфиналето во Лига Европа (ЛЕ) на Рома и Јувентус...

20.04.23 11:59

Интер и Манчестер сити полуфиналисти во Лигата на шампиони

Интер и Манчестер сити го заверија вечерва пласманот во полуфиналет...

19.04.23 12:45

Милер оптимист пред реваншот од ЛШ против Манчестер сити

Фудбалерот од средниот ред на Баерн Минхен, Томас Милер, смета дека...

19.04.23 11:33

Лампард: Челзи 60 минути играше многу добро против Реал

Вршителот на должноста тренер на Челзи, Френк Лампард се осврна на ...

18.04.23 11:54

Рома го отпушти извршниот директор по рацијата во седиштето на…

Калчолигашот Рома на својата официјална веб-страница објави дека го...

18.04.23 11:52

Кари ги надмина Чембрлен и Бејлор во плејоф поени

Плејмејкерот на Голден Стејт вориорс, Стеф Кари, ноќеска мина две л...

18.04.23 10:23

Анчелоти: Очекувам Крос да ја заврши кариерата во Реал Мадрид

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти проговори за продолжување н...

12.04.23 23:46

Милан и Реал остварија предност по првите четвртфинални натпревари во…

Екипите на Милан и на Реал Мадрид се стекнаа со предност по вечераш...

12.04.23 14:14

Манчестер сити 25 натпревари без пораз дома во ЛШ, ова…

Манчестер сити постави рекорд меѓу англиските клубови во фудбалскат...