Регион/Свет - Page 8 of 2430 - OhridNews

Регион/Свет

15.01.23 11:56

Александар-Арнолд им се извини на навивачите на Ливерпул за катастрофалниот…

Фудбалерот на Ливерпул, Трент Александар-Арнолд им се извини на нав...

15.01.23 11:16

Лазаров: Холандија е екстра квалитетна, ќе треба добро да се…

Македонската ракометна репрезентација по стартниот пораз од Норвешк...

14.01.23 15:04

Закажана промоцијата на новиот болид на Ред Бул

Актуелниот конструкторски шампион во Формула 1, Ред Бул, најави дек...

14.01.23 12:36

Чеферин: Формирање балканска лига во моментов е ризично

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин при вчерашната посета на ...

13.01.23 19:26

Менди ослободен од обвиненијата за шест силувања, го чека судење…

Судот во англискиот град Честер го прогласи денеска францускиот фуд...

13.01.23 14:22

Извлечена жрепката за клупското СП во фудбал

Во фудбалската академија „Мохамед VI“ во градот Сале денеска се одр...

13.01.23 11:27

Ал Хилал го потврди интересот за Меси

Директорот на Ал Хилал, Фаед Ал – Мофариј, ја потврди денеска заинт...

13.01.23 09:27

Реал и Барселона во финалето на шпанскиот Суперкуп

Во финалето на шпанскиот Супер, кој се одржува во Саудиска Арабија,...

12.01.23 11:51

Ал-Хилал подготвен да му понуди на Меси 300 милиони долари…

Лионел Меси може да му се придружи на Кристијано Роналдо во првенст...