Регион/Свет - Page 11 of 2449 - OhridNews

Регион/Свет

17.03.23 11:44

Рекорден интерес за првиот натпревар на Аргентина по освојување на…

Над 15 милиони луѓе се обидоа да купат влезници за првиот натпревар...

17.03.23 10:17

Жрепка за завршницата во европските купови денеска во Нион

Жрепката со која ќе бидат одредени паровите за четвртфиналните и по...

16.03.23 10:51

Инфантино е реизбран за претседател на ФИФА

Џани Инфантино е реизбран за претседател на Меѓународната фудбалска...

16.03.23 10:03

Анчелоти: Не се грижам за ждрепката, треба да победиме без…

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде свое видување за натпр...

16.03.23 09:39

Спалети: Не беше лесно, но успеавме да испишеме историја со…

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети е задоволен од изданието на не...

15.03.23 13:44

Клоп: Ако ни се пружи и најмала шанса ќе се…

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, во пресрет на реваншот со Реал М...

15.03.23 10:45

Инзаги за ремито со Порто: Игравме брилијантно

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, на изненадување на многумина како...

15.03.23 10:42

Лејкерси поставија клупски рекорд со 15 тројки во првото полувреме…

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс, ноќеска го повторија клупскиот ...

13.03.23 12:14

Алварез ќе го продолжи договорот со Манчестер сити до 2028…

Напаѓачот на Манчестер Сити, Џулијан Алварез е блиску до потпишувањ...