Регион/Свет - Page 9 of 2430 - OhridNews

Регион/Свет

12.01.23 09:42

Бензема го повтори достигнувањето на Меси во шпанскиот Суперкуп

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, стана вториот играч во ист...

12.01.23 09:21

Анчелоти за победата над Валенсија: Не одигравме најдобро, но ја…

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде осврт на мечот со Вале...

11.01.23 13:24

Роналдо нема да ја промовира кандидатурата на Саудиска Арабија за…

Кристијано Роналдо не стана амбасадор на кандидатурата на Саудиска ...

11.01.23 10:26

Гвардиола пред градското дерби: Допрва треба да ги анализирам последните…

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола изјави дека има посебен...

11.01.23 09:18

Франција и Полска го отвораат 28. Светско ракометно првенство

Со натпреварот меѓу ко-домаќинот Полска и Франција вечер во Катовиц...

11.01.23 09:12

Покетино е подготвен да го преземе Челзи доколку Потер добие…

Поранешниот менаџер на ПСЖ и Тотенхем, Маурисио Покетино е подготве...

10.01.23 15:18

Ал-Наср по Роналдо сака да го ангажира Бускетс

Саудискиот клуб Ал-Наср сака да го ангажира Серхио Бускетс и е подг...

10.01.23 09:21

Пинто убеден дека Смолинг ќе го продолжи договорот со Рома

Спортскиот директор на Рома, Тијаго Пинто изрази уверување дека клу...

10.01.23 09:17

Џејмс и Мичел прогласени за играчи на неделата во НБА

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс и членот на Кливлен...