Регион/Свет - Page 12 of 2457 - OhridNews

Регион/Свет

28.04.23 10:59

Бостон во конференциското полуфинале на Истокот

Кошаркарите на Бостон се пласираа во втората рунда од плејофот во И...

27.04.23 23:28

Видео: Општа тепачка го засени подвигот на Партизан во Мадрид

Инцидентот што го предизвика ветеранот на Реал Мадрид Љуљ во финишо...

27.04.23 13:15

Милвоки е четвртиот конференциски победник во историјата на НБА кој…

Екипата на Милвоки е елиминирана од Мајами во осминафиналето од пле...

26.04.23 10:50

Новиот формат во Формула 1 за викенд со спринт и…

Формула 1 на својата веб-страница објави дека првиот викенд со спри...

26.04.23 09:51

Партизан и Макаби со гостински победи го отворија четвртфиналето во…

Гостинските екипи беа поуспешни на првите натпреварите од четвртфин...

25.04.23 09:22

Ал-Наср на Роналдо е елиминиран од Купот на Саудиска Арабија

Ал-Наср со Кристијано Роналдо може да остане без трофеи оваа сезона...

23.04.23 09:31

Анчелоти незадоволен од состојбата на теренот на натпреварот против Селта

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти се осврна на синоќашниот на...

22.04.23 09:25

Мбапе го повтори рекордот на Паје во Лига 1

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе постигна два гола сино...

21.04.23 12:28

Дури пет италијански клубови во завршницата на европските купови

Со пласманот во полуфиналето во Лига Европа (ЛЕ) на Рома и Јувентус...