Регион/Свет - Page 14 of 2473 - OhridNews

Регион/Свет

01.11.23 15:04

Шенгелија прогласен за МВП во октомври во Евролигата

Кошаркарот на Виртус Болоња, Торнике Шенгелија е прогласен за најко...

31.10.23 11:28

Серија А ќе инкасира 174 милиони евра од продажба на…

Серија А повторно ги продаде ТВ правата за Копа Италија на „Медиасе...

31.10.23 08:31

Осма „Златна топка“ за Меси, најдобра фудбалерка Бонмати

Аргентинецот Лионел Меси по рекорден осми пат во кариерата ја доби ...

30.10.23 13:02

Верстапен победи на Големата награда на Мексико

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на трката од Формула 1 ша...

29.10.23 09:00

Родителите Дијаз од Ливерпул киднапирани во Колумбија, мајката спасена, потрагата…

Родителите на фудбалерот на Ливерпул, Луис Дијаз, биле киднапирани ...

27.10.23 15:53

Меси номиниран за најдобар дебитант во МЛС лигата

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е еден од тројцата финал...

26.10.23 12:49

НБА „Ол-стар“ натпреварот во 2024 година ќе се игра во…

НБА објави промени во форматот на Ол-стар натпреварот во 2024 годин...

24.10.23 13:18

Тухел: Галатасарај одамна нема пораз, ќе се обидеме да ја…

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел зборуваше ги искажа своите оч...

23.10.23 08:25

Гркот Сферопулос нов тренер на кошаркарите на Црвена ѕвезда

Грчкиот стратег Јанис Сферопулос е нов тренер на Црвена ѕвезда, соо...