Регион/Свет - Page 2376 of 2389 - OhridNews

Регион/Свет

15.11.07 00:52

Секој гол на Европското првенство – 4000 евра !

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ќе ја продолжи соработката с...

13.11.07 00:29

Калчо ХАОС ! !

Министерката за спорт во италијанската влада, Џована Меландри побар...

08.11.07 11:49

УЕФА купот со нов формат

Раководството на Европската фудбалска федерација размислуваат за но...

07.11.07 23:39

Фаворитите по план ! !

Арсенал и Манчестер Јунајтед се екипите  кои обезбедија пласман во ...

05.11.07 22:20

Лига Шампиони 4 коло

На прагот на елминиација е Ливерпул, а со победи Челзи  и Реал обез...

02.11.07 20:12

Алонсо заминува од Мекларен !

Формула 1 тимот Мекларен, објави дека бившиот светски шампион Ферна...

01.11.07 09:49

Само две победи на гостите !

Во НБА лигата синоќа се одигра 8 натпревари во кои беа постигнати с...

31.10.07 10:11

Започна 62-та сезона во НБА !

Шон Батие со тројка на 2,5 секунди пред крајот му ја донесе победат...

31.10.07 00:35

И формално Бразил домаќин на СП 2014

Бразил по втор пат во историјата ќе биде домаќин на Светското првен...