Регион/Свет - Page 2377 of 2391 - OhridNews

Регион/Свет

04.12.07 07:59

Седмата сила го избра KАKА ` ! ! !

Бразлискиот плејмејкер Рикардо Изетсон дос Сантош Леите ,попознат к...

03.12.07 22:07

СП Франција: Македонија го совлада Бразил !

Македонската женска ракометна репрезентација со одлична игра во вто...

03.12.07 21:08

Македонија – Бразил 10:11 на полувреме !

Македонската женска ракометна репрезентација има негатива од еден г...

02.12.07 18:44

Македонија порзена на стартот на СП !

Македонската женска ракометна репрезентација со пораз ги започна мн...

29.11.07 00:10

Најдобриот фудбалер на светот на крајот од кариерата во свештеничка…

Играчот од средниот ред на Милан, бразилецот Кака открива многу неп...

28.11.07 02:00

Лига на Шампиони ! ! !

Шпанските Барселона и Севиља како и италијаните Рома и Интер се еки...

27.11.07 02:35

Лига на Шампиони 5 коло

Група Е – Барса “ин“ ,Штудгарт аут По четирите порази во првите чет...

25.11.07 17:25

Македонија ќе игра во последната 9-та група за пласман на…

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра во последната 9-та...

21.11.07 20:30

Пораз за крај !

Македонската фудбалска репрезентација со пораз ги заврши квалификац...