Регион/Свет - Page 2475 of 2479 - OhridNews

Регион/Свет

06.04.07 02:12

УЕФА куп: Троен успех на шпанските тимови!

Фудбалерите на Осасуна се со едната нога во полуфиналето во купот н...

05.04.07 16:18

УЕФА куп четвртфинале

Доколку фудбалската понуда во изминатите два дена не ви беше доволн...

05.04.07 00:44

ЛШ: Рома – Манчестер 2:1; Челзи – Валенсија 1:1

Црногорецот Мирко Вучиниќ и` донесе можеби клучна предност на Рома ...

04.04.07 08:58

Ливерпул и Баерн завршија работа, на ред се останатите

Ливерпул лесно мина во Ајндховен совладувајќи го домаќниот ПСВ со 3...

03.04.07 16:12

Капело го презема Иран!?

Тренерот на Реал Мадрид, Фабио Капело летово ќе ја преземе репрезен...

02.04.07 20:05

Зелено светло за новиот “Енфилд“

Изградбата на новиот стадион на Ливерпул ќе започне во јули годинав...

29.03.07 07:29

ЕП ’08: Победи на Азербејџан и Лихтенштајн, конечно победи и…

Победите на Азербајџаан,Лихтенштајн и прекинот на постот на Англија...

28.03.07 08:17

ЕУРО 2008

Вечерва продолжуваат квалификациите за пласман на Евро 2008 во Авст...

26.03.07 08:25

Феноменалниот Коби Брајант конечно се спушти под 50

Коби Брајант не успеа на пет натпревари по ред да постигне 50 и пов...