Македонија - Page 1078 of 1176 - OhridNews
Неделава нов топлотен бран

10.08.10 11:20

Управата за хидрометеоролошки работи за оваа недела најавува уште еден топлотен бран, кој кулминацијата ќе ја достигне в петок со прогнозирани 39 Целзиусови степени Топлотниот б...

Видео: Пресечен меѓународен шверцерски канал-запленети 135 кг. марихуана

07.08.10 14:10

Македонската полиција, во рамки на операцијата „Медуза“, разби меѓународен канал за криумчарење на дрога, при што беа запленети 135 килограми висококвалитетна марихуана, јавува ...

Јулските пензии од денеска на сметките на пензионерите

05.08.10 16:00

Пензии за јули од денеска ќе бидат на сметките на пензионерите Од Министерството за финансии и Фондот за пензиско и инвалидско осигурување информираа дека извршена е уплата на п...

Заврши увозот на половни возила кои го исполнуваат Еуро 1 стандардот

05.08.10 15:05

Возилата постари од 16 години што го исполнуваат стандардот Еуро 1 од денеска повеќе не може да се увезуваат во Република Македонија Во земјава во наредните шест години слободно...

Потрошувачката кошница во јули 11.892 денари

04.08.10 10:10

Вредноста на потрошувачката кошница за исхрана и за пијалаци за едно четиричлено домаќинство, пресметана врз основа на цените на мало, во јули годинава изнесува 11892 денари и в...

Иванов:Грција да прифати дека постоиме

02.08.10 15:00

Грција да прифати дека ние постоиме, но и дека ќе продолжиме да постоиме како нивни искрени пријатели, порача претседателот Ѓорге Иванов, на одбележувањето на националниот празн...

Македонија ги слави двата историски Илиндена

02.08.10 00:07

Денеска се навршуваат  107 години од Илинденското востание и 66 години од Првото заседание на АСНОМ што се одржа во манастирот Прохор Пчињски, на кое беа поставени темелите на с...

Зголемен бројот на прелети над Македонија

01.08.10 00:07

Македонскиот воздушен простор  во јуни го прелетаа 13386 воздухоплови што е апсолутен рекорд за овој период од годината Според податоците од Еуроцонтрол во јуни 2010 регистриран...

Грција- 20 евра за литар бензин купен на црно!

30.07.10 14:00

Стотици илјади туристи кои се на одмор во Грција се блокирани поради општиот штрајк кај нашиот јужен сосед Туристите не можат да наточат гориво и да се вратат дома, а ситуацијат...

Заостанатиот долг кон ЕВН ќе може да се плаќа на рати

29.07.10 16:30

ЕВН Македонија нуди можности за плаќање на долг за електрична енергија на рати или во целост без камата Домаќинствата, малите бизнис и индустриските корисници од 1-ви август до ...

Dr Batkoski pod artikli