Македонија - Page 1332 of 1332 - OhridNews
Бензините поевтинија

10.01.07 10:03

 Малопродажните цени на нафтените деривати од ноќеска на полноќ се поевтини  за еден денар по литар бензин, односно два за дизел Според одлуката на Регулаторната комисија за ене...

Фиат Цаноски старонов лидер на ПЕИ

06.01.07 15:21

Фиат Цаноски е повторно избран  за претседател на Партијата за Европска иднина (ПЕИ), на Вториот конгрес на партијата што се одржа денеска во СтругаТој беше единствен кандидат з...

Војници на АРМ заминуваат во нова мисија во Авганистан

05.01.07 10:07

Во касарната “Михајло Апостолски“ во Охрид денеска ќе се одржи свеченост по повод испраќањето на 126 припадници на АРМ од единицата Леопарди во мировната мисија ИСАФ во Авганист...

Старосната граница при увоз на половни возила се спушти на 4 години

03.01.07 09:16

Во Македонија во иднина ќе може да се увезуваат употребувани возила  не постари од четири години, предвидува новиот Правилник за пуштање на пазар и ставање во употреба на моторн...

Се намалува старосната граница за увоз на половни возила

29.12.06 01:46

Од 3 јануари следната година во Македонија ќе може да се увезуваат употребувани возила  не постари од четири години, предвидува новиот Правилник за пуштање на пазар и ставање во...

Стопанствениците против синдикатот околу новото работно време

17.12.06 13:25

Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) не се согласува со барањето на Сојузот на синдикати на Македонија за враќање на старото работно време на јавната администрација о...

Спасителите од Охрид вежбаат на Дрим

16.12.06 09:50

Специјалниот тим за спасување на вода при охридскиот Црвен крст денеска во Струга на реката Црн Дрим  ќе одржи показна вежба Целта на вежбата е да се согледа подготвеноста на ти...

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари

11.12.06 15:00

Малопродажната цена на МБ-96 од 62 денари за литар се зголемува на 63,50 денари за литар, БМБ-95 од 59 денари се зголемува на 60,50 денари за литар, додека цената на дизелот од ...

Нема сметка – нема пари !

09.12.06 21:29

Граѓаните од 9 декември имаат право да не ги плаќаат сметките за купената стока или услуга, доколку за нив побараат, а не добијат фискална сметка Ова е предвидено со измените и ...

Груевски во Луксембург

07.12.06 09:24

Македонскиот премиер Никола Груевски од денеска се наоѓа во официјална посета на Луксембург Во рамки на посетата, како што е соопштено, македонскиот премиер ќе оствари средби со...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер