Охрид - Page 4344 of 4363 - OhridNews
Новото работно време е неприфатливо за синдикатот

29.01.07 16:01

Новото работно време е неприфатливо за Сојузот на синдикатите на Македонија, изјави претседателот на ССМ, Ванчо Муратоски Тој вчера во Охрид се сретна со раководството на општин...

Градските власти во посета на тројката Андреа, Александар и Андреј

29.01.07 15:27

На иницијатива на советникот Љупчо Нечкоски, градоначалникот Александар Петрески и претседателот на советот Владо Чингоски,  во населбата Расдник, го посетија семејството на Јан...

Сатеска-депонија

29.01.07 09:02

Реката Сатеска со години е една од најжешките еколошки точки во сливот на Охридското Езеро Покрај фосфатите(предизвикуваат еутрофикација на Охридското Езеро)  од вештачкото ѓубр...

Охрид шести најубав град за живеење во Македонија

29.01.07 07:43

Според  истражувањето на неделникот “Форум плус“ Охрид го зазема шестото место на листата на  градови во државава каде условите за живеење се најповолни на шесто место според ус...

Сончево, но постудено време

29.01.07 07:38

Времето денеска  ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе настапи зголемување на облачноста  Ќе дува умерен ветер од западен правец Дневната температура ќе се движи д...

Засега ништо од продажбата на “Охридска банка“

27.01.07 10:24

“Охридска банка“ и француската групација “Сосиете женерал“ не ја договорија банкарската зделка По неколкудневни преговори зад затвворени врати со претставниците на Охридска, три...

Ветеран од ирачката војна сакал да се тепа со АЛФИ во Охрид

26.01.07 16:30

Како што дознаваме инцидентот се случил триесеттина минути по полноќ Странски државјанин, американец,  и уште едно лице по посетата на повеќе угостителски локали во чаршијата пе...

Трет ден преговори за “Охридска“

26.01.07 08:04

Управниот одбор на Охридска банка денеска со соопштение до медиумите информира дека преговорите со Сосиете женерал продолжуваат и оти Сосиете до овој момент се уште нема донесен...

Хрватскиот конзул Маретиќ во Охрид

25.01.07 15:46

Во Охрид престојуваше почесниот конзул на Република Хрватска во Република Македонија, д-рсц Бранко Маретиќ со своите соработници меѓу кои и хрватскиот државјанин со македонско п...

Разговори помеѓу Синдикатот за здравство, Министерството и Фондот

25.01.07 14:22

Висината платите, реформите, долговите на здравствените установи и  реорганизацијата на Клиничкиот центар се темите на кои во Охрид  разговараа претставници на здравствениот син...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер