Свет - Page 305 of 328 - OhridNews
Заради ботокс умреле четири деца

28.01.08 00:35

Чудотворниот „лек“ за дамите кои не сакаат на лицето да им се гледаат годините почна да ги зема и првите жртви Британскиот „Сан“ објави дека од ботоксот умреле 16 луѓе, од кои ч...

По трансплантација, телото само ја променило крвната група

27.01.08 01:27

Млада австралијанка стана прв пациент во светот кој по трансплантација ја променил крвната група и го превземала имунолошкиот систем на донаторот на органот 15- годишната Деми Л...

Спелеолог заробен 300 метри под земја

26.01.08 02:31

Arthur Meauxone, 21-годишен француски спелеолог, останал заробен во пештера во Средно Мексико, 300 метри под површината на земјата откако дошло до рушење на карпите Целата експе...

Уапсен најголемиот светски мафијаш !

26.01.08 02:25

Еден од најпознатите источноевропски мафијаши, осомничен за трговија со оружје, дрога и уран, како и за неколку убиства, уапсен е во Москва, јавуваат светските агенции Семијон М...

Kрадец хипнотизер !

25.01.08 00:02

Италијанската полиција деновиве е соочена со необичен случај Станува збор за низа кражби кои ги направил еден необичен крадец Досетливиот крадец има потполно нов метод, а до пле...

Уапсени затоа што испијаниле 11-месечно бебе

24.01.08 01:01

Аманда Елберт и нејзиниот свршеник Едвард Л Вилијамс уапсени се под сомнение дека го напиле 11-месечниот син на Аманда Биолошкиот татко го одвел 11-месечниот Корбин во полусвесн...

Снимен вонземјанин на Марс!?

23.01.08 11:18

Чудна фотографија е снимена од сателитот на НАСА  Explorer Spirit поставен на Марс На сликата се гледа суштество со сличен облик на човечкиот како се движи низ карпите Стручњаци...

Во пресрет на роденденот на Тоше, ново интервју на Андријана Будимир

23.01.08 00:37

Во пресрет на 25 јануари, роденденот на трагично починатата ѕвезда Тоше Проески, неговата девојка Андријана Будимир реши да тагува јавно, на насловни страници, па за хрватскиот ...

Вирусот на грип преживува и на книжните пари ! ! !

22.01.08 00:05

Луѓето кои се често во контакт со книжни пари имаат поголеми шанси да се заразат со вирусот на грип Тестирањата спроведени во Женевската Универзитетска болница покажале дека вир...

Седумдесетгодишник возел 120 km/h по автопат во спротивна насока

21.01.08 00:01

Седумдесеттогодишник предизвикал паника возејќи со 120 km/h  во спротивна насока на автопатот помеѓу Болоња и Модена Дезориентираниот возач полицијата го сопрела после повеќе по...

Dr Batkoski pod artikli