Свет - Page 303 of 328 - OhridNews
Љубовта не познава граници:јарец и овца добиле јаре (јагне)

10.02.08 01:00

Лиза е разиграно јагне(јаре) и ги има карактеристиките на двата вида Научниците не се сигурни каде да ја класифицираат бидејќи со вакви случаи ретко се среќаваат необичен потомо...

Локалната СДСМ за Законот за минимална плата, изборот на судии …

09.02.08 00:08

Општинската организација на СДСМ, денеска ќе одржи прес конференција на која раководрството ќе информира за иницијативата за донесување Закон за минимална плата Како што е позна...

Се очекува апсење на Цеца, обвинета за кражба на милиони евра !

08.02.08 19:41

Се заострува војната со фудбалската мафија во Србија Драган Џајиќ останува во затвор, а се очекува и апсење на вдовицата на Аркан, пејачката Светлана-Цеца Ражњатовиќ, бивша прет...

Саркози ја моли бившата сопруга да му се врати!

08.02.08 00:01

На аферите од приватниот живот на францускиот претседател Николас Саркози им нема крај Објавени се смс пораки кои претседателот Саркози и ги испратил на бившата сопруга Сесилија...

По Тихиот Океан плива „остров“ од ѓубре двапати поголем од САД

07.02.08 15:32

Голем „остров“ од ѓубре, двапати поголем од САД плута по Тихиот Океан Купот ѓубре кој се состои од пластика, фудбалски топки, стари кајаци, лего коцки и пластични ќеси заедно го...

Гуска во лет ја погодил метеорит !

07.02.08 01:00

Дива гуска во лет ја погодил метеорит од четири килограми и ја соборил врз автомобилот на семејството Манион во понеделникот во англискиот град Дерби Поштарот Адриен Манион го п...

Светски ден на борба против ракот !

04.02.08 10:12

Секој четврти смртен случај во Европа е резултат на заболување од рак, предупредуваат здруженијата за борба против ракот Според испитувањата процентот на заболени од рак во Евро...

Студентка со вештачко дишење спасила тигар

04.02.08 07:33

Студентката по медицина, Janine Bauer, со масажа на срце и вештачко дишење “уста на уста“  му го спасила животот на еден мал тигар, раскажува директорот на  Зоолoшката градина в...

Србија го избра Тадиќ !

03.02.08 23:01

Борис Тадиќ, актуелен претседател на Србија и кандидат на Демократската партија, е реизбран на функцијата, откако победи на вториот круг од претседателските избори Тадиќ неколку...

НАСА во вселената ќе ја емитира “Across the Universe“ од Битлси

03.02.08 16:56

Битлси од утре ќе станат универзално популарни во вистинска смисла на зборот, откако НАСА ќе почне да ја емитира нивната песна “Across the Universe” кон другиот крај...

Dr Batkoski pod artikli