Свет - Page 304 of 322 - OhridNews
Oglas teren auto plus 2020
Њујорк: Аплаузи за Охрид и Македонија на концертот на УНЕСКО

05.12.07 13:00

Охрид и Македонија беа во центарот на вниманието на културната јавност на Њујорк, а присутните љубители на музичката уметност во концертната сала „Мелоди амонг“ на ЛИНКОЛН Цента...

Медот најдобар против ноќната кашлица!

05.12.07 01:52

Една лажица мед може да ја ублажи ноќната кашлица и да им погне на децата и родителите помирно да спијат, покажала една студија во која биле опфатени 105 деца кои кашлале заради...

Охридскиот фотограф Зоран Вељановски – Летра отвора изложба на Менхетeн !

05.12.07 01:49

Во чест на патронот и заштитникот на Охрид и Македонската православна црква, Свети Климент Охридски, денеска  во Њујорк, на Менхетен во Купер Институтот за наука и уметност ќе б...

Делегација од Охрид на осветување на црквата „Св Климент Охридски“ во Њујорк

04.12.07 00:02

Во рамки на чествувањето на Свети Климент Охридски-Патронот на Охрид на американско тло, делегацијата на Охрид предводена од градоначалникот Александар Петрески,  која од 1-ви д...

Американците откриле траги од Јети !?

03.12.07 01:58

Еден американски телевизиски водител кој отпатувал на Хималаите да сними филм за Јети, изјавил дека снимил три отисоци од стапало кои се можеби доказ дека таинственото џиновско ...

Ноќната работа може да предизвика рак!

02.12.07 10:07

Ноќните смени во кои работат дваесет проценти од работниците во развиените земји Светската здравствена организација ги вброи во групата на „потенцијално канцерогени“ работни мес...

СИДА : Со епидемијата погодени 33,2 милиони луѓе

01.12.07 09:24

Денес на одбележувањето на светскиот ден за борба против СИДА-та податоците покажуваат дека во светот живеат 33,2 милиони луѓе заразени со ХИВ вирусот, од што 2,5 милиони луѓе с...

Нашиот син спие со питон !!!

28.11.07 00:24

Самбат Уон е шестгодишно момче кое не оди на спиење без својот љубимец по име Лаки И можеби тука ништо не би било чудно доколку Лаки не е питон долг шест метри „Го сакам питонот...

Мобилен телефон автомобил !

25.11.07 01:31

Нов хит во понудфата на мобилни телефони наскоро  би можел да стане уредот со надворешен изглед обликован према автомобилот на сопственикот На тоа во моментов работат Кинезите, ...

Човек „дрво“! ! !

23.11.07 00:02

Деде, човек од Индонезија страда од ретка болест која предизвикува раст на израстоци кои изгледаат како дрво Тој е прекриен со брадавици и бара помош од американски лекар, бидеј...

Dr Batkoski pod artikli