Свет - Page 302 of 328 - OhridNews
Поделеност околу независноста на Косово

18.02.08 01:17

Светските сили не постигнаа заеднички став околу прогласувањето на независност на Косово Одлуката на косовскиот парламент кој прогласи еднострана независност ја подржуваат запад...

Косово прогласи независност, се слави во Струга !

17.02.08 17:27

Попладнево Парламентот на Косово ја усвои деклрацијата за независност Косовските власти овој ден го прогласија за историски, додека официјален Белград соопшти дека никогаш нема ...

Часовник со точност за наредните 200 милиони години

17.02.08 01:07

Американските физичари направиле часовник кој е толку точен да нема да погреши ни секунда во наредните 200 милиони години Со тоа „стариот “ атомски часовник кој гарантираше прец...

Македонските црковни заедници од Европа на собир во Виена !

16.02.08 11:37

Претставници на сите црковни заедници на македонците во Европа ќе земат учество на годишното Собрание на Европската Епархија што во организација на македонската црковна општина ...

Необичен затвор

15.02.08 17:08

Велат дека животот во затвор е тежок Во поголемиот број случаи тоа е вистина Но ако се најдете во норвешки затвор, ќе се чувствувате повеќе од удобноЗа машките затвори се врзани...

БИХ го изгубила оригиналниот документ од Дејтонската спогодба !

15.02.08 00:55

Оригиналниот примерок од Дејтонската спогодба со која е ставен крај на војната во Босна, исчезнал од босанскохерцеговачкиот државен архив и никој не знае каде е, потврдил претсе...

Внимавајте на e-mail пораките со наслов “invitation“ ! ! !

14.02.08 08:45

Наредните денови мора да внимавате да не отворите e-mail со наслов  “invitation“, без оглед на тоа кој ви го праќа, затоа што тоа е вирус кој отвора олимписки оган к...

Гром удри во кипот на Исус во Рио де Жанеиро

13.02.08 17:59

Минатата недела Рио де Жанеиро беше погоден од силна бура проследена со грмотевици Една молња удрила во кипот на Исус Христос кој се наоѓа на највисокиот рид над Рио де Жанеиро ...

Испил гел за туширање мислејќи дека е јогурт

11.02.08 09:00

Германската полиција ги предупредила граѓаните да не го пијат гелот за туширање кој го добиле како подарок за време на минатонеделниот карневал, откако еден човек го консумирал ...

Цеца побегна на Кипар!

10.02.08 18:09

Популарната фолк пејачка Цеца Ражњатовиќ веројатно наскоро ќе му правеше друштво во затвор на Џајиќ и останатите од фудбалската мафија, но беше побрза од раката на правдата и по...

Dr Batkoski pod artikli