Свет - Page 306 of 328 - OhridNews
Јапонски весник за Охрид во тираж од 5 милиони !

18.01.08 22:01

Охрид како туристичка дестинација со своите природни убавини и културно наследство е тема на која деновиве пишуваат повеќе јапонски дневни весници и магазини Репоража за Охрид е...

Гладувал два дена затоа што го заборавиле во ќелијата

17.01.08 12:30

Полицаец добил отказ, а двајца негови колеги се суспендирани поради тоа што заборавиле дека имаат притвореник Притвореникот поминал два дена без храна во затвор во американската...

Во подрум изработил нуклеарен реактор

17.01.08 00:02

ФБИ објави дека нема да поднесе тужба против Тексашанецот кој во подрумот на својата куќа изградил мини верзија на нуклеарен реактор Федералните агенти после претресот на негова...

Опра доби сопствена кабелска мрежа

16.01.08 00:01

Туку што е објавено дека кралицата на америчките „тtalk show-а“ Опра Винфри и телевизиската компанија Discovery Communications, позната по многу популарни научни канали како што...

Лејди Ди сакала да се омажи за хирург, а Доди и бил само авантура

15.01.08 00:05

Еден од надобрите пријатели на трагично загинатата принцеза Дијана, Паул Бурел, на судот му раскажал сосема поинаква приказна од онаа која веќе десетина години кружи во медиумит...

Бритни преминува во ислам !?

14.01.08 00:07

Според најновиот развој на настаните Бритни Спирс е со намера да се омажи за својот нов дечко, папарацото Аднан Галиб Приказната се рашири откако Бритни се појави во венчаницата...

Голем облак водород ќе удри во нашата галаксија

13.01.08 01:22

Со брзина од 240 км/час на нашата галаксија и се приближува голем облак водород, а во моментот кога ќе удри во Млечниот пат  ќе настане вистинска пустош во тој дел на галаксијат...

Британија и дава нов поттик на нуклеарната енергија

11.01.08 01:31

Велика Британија даде „зелено светло“ за новата генерација нуклеарни централи и со тоа даде и потик за „ренесанса“ на нуклеарната енергија ширум светот Владата тврди дека Велика...

Умрел во кабина за гледање порно филмови !

09.01.08 00:59

Маж на 51-годишна возраст најден е  мртов во кабина за гледање на порно филмови во еден секси шоп во Сплит секси шоповите опасно место за разонода Лекарите претпоставуваат дека ...

Ф1: Хамилтон пред нов договор со Мекларен вреден 136 милиони долари !

08.01.08 11:00

Несудениот шампион од 2007 година и екстра голем талент, Луис Хамилтон е на чекор до нов договор до Мекларен Мерцедес Медиумите од островото објавија дека Хамилтон ќе потпише пе...

Dr Batkoski pod artikli