Свет - Page 307 of 328 - OhridNews
Човекот слон подготвен за операција

08.01.08 08:00

Кинезот Хуанг Чунчаи, познат како „човек слон“ е подготвен за втората операција за која се надева дека ќе биде успешна и ќе му овозможи нормален живот Докторите во јуни минатата...

Платила со непостоечка банкнота од 1000 евра !

07.01.08 17:43

Германка успеала да „пазари“ со непостоечка банкнота од 1000 евра Таа успеала со фалсификуваната „илјадарка“ да плати сметка за парфеми и гел за туширање во износ од 200 евра и ...

Рафа Бенитез пред отказ !

07.01.08 10:30

Стратегот на Ливерпул, шпанскиот менаџер Рафа Бенитез, е на тенок мраз и се поголеми се шансите тој да биде отпуштен, соопштија блиски луѓе на Рафа Шпекулациите дотолку повеќе с...

Храбриот Шпанец Мека три пати го преплива Гибралтар за 12 и пол часа !

06.01.08 12:58

Светскиот шампион во далечинско пливање од пред две години во Монтреал, шпанецот Давид Мека,  трипати го препливал Гибралтарскиот теснец за само 12 и пол часа Давид Мека спортис...

Македонски државјани повредени во тешка сообраќајна несреќа во Австрија !

06.01.08 12:35

Петнаесет патници од дански автобус кој превезувал македонски државјани се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи рано изутринава во близина на австрискиот град Г...

Возач го послушал ГПС-от и завршил на пруга

05.01.08 00:03

Дека не треба премногу да и се верува на технологијата покажува и примерот на еден компјутерски стручњак кој верувајќи му на системот за позиционирање вграден во изнајменото воз...

2008-ма ќе биде меѓу десетте најтопли години во последните 150 години !

04.01.08 11:07

2008-ма година ќе биде нешто постудена од 2007-ма, меѓутоа ќе биде меѓу најтоплите во последните 150 години, соопштија британските метеролози од Универзитетот Ист Англија Според...

Питон по грешка проголтал топчиња за голф наместо јајца

03.01.08 01:39

Австралиските ветеринари му го спасија животот на питонот кој проголтал четири голф топчиња мислејќи дека се јајца Брачен пар од Нобис Крик, Нов Јужен Велс, ставиле голф топчиња...

Кинезите по среќа на Кинескиот ѕид

02.01.08 11:30

Во олимписката 2008 година спортистите се надеваат на одлични резултати на Олимпијадата која на 8-ми август започнува во Пекинг Домаќините кинези пак и покрај температурата од -...

Среќна Нова 2008 година!

01.01.08 00:00

Многу здравје, среќа, љубов и бериќет во Новата 2008 година !!!

Dr Batkoski pod artikli