Занимливости - Page 2 of 1511 - OhridNews

Занимливости

Регион/Свет Хрватските пчели се разбудиле порано поради екстремно топлата зима

Поради екстремно топлата зима, природата во Хрватска почна да се бу...

Регион/Свет „Баиду“ и „Аполо го“ го пуштија првото ноќно такси без…

Кинескиот технолошки гигант „Баиду“ објави проширување на комерција...

Занимливости Откриени траги од вулканска активност на Месечината

Кинески научници пронајдоа траги од вулканска активност во примероц...

Регион/Свет Французите си ги продаваат добиените Божиќни подароци

Bо Франција последниве години зачести интернет-продажбата на непоса...

Регион/Свет Почина „таткото“ на „тика масала“ пилешкото

Познатиот готвач Ахмед Аслам Али кој тврдеше дека го измислил „тика...

Регион/Свет „Островите вчера и утре“ оддалечени само четири километри и „цел…

Oстровите Голем и Мал Диомед во Беринговиот Проток се оддалечени са...

Регион/Свет Средновековен замок се продава за два милиона евра

Средновековниот замок и земјиштето кај селото Серавале во Италија с...

Регион/Свет Нов Зеланд се подготвува за целосно укинување на пушењето цигари

Парламентот на Нов Зеланд денеска усвои единствен закон за постепен...

Занимливости Жители на село во Белгија на лотарија заедно освоиле над…

Група од 165 жители на селото Олмен во белгиската провинција Антвер...