Занимливости - Page 3 of 1511 - OhridNews

Занимливости

Магазин Најстариот ресторан во светот кој работи речиси 300 години

Ресторанот „Ботин“ во Мадрид, Шпанија, е основан 1725 година, па и ...

Занимливости „Фолксваген“ претстави електричен стол за в канцеларија

„Фолксваген“ произведе канцелариска фотеља којашто има електричен п...

Занимливости Си-ен-ен побара од водителите да не пијат алкохол при преносите…

Американската телевизиска мрежа Си-ен-ен побара од водителите „да г...

Занимливости Во време на криза, ресторан во јужна Шпанија бесплатно служи…

Додека растечките цени на храната, струјата и бензинот ѝ се заканув...

Регион/Свет Момче од Англија на 11 години има повисок коефициент на…

Јусуф Шах, момче кое живее во Лидс, Велика Британија, според тестот...

Регион/Свет Твитер трајно ќе ги суспендира профилите-имитатори

Твитер трајно ќе ги отстранува корисниците кои имитираат автентични...

Регион/Свет Французин осмисли нараквица за спречување напад, поттикнат од лично трагично…

Поттикнат од лично трагично искуство, Французинот Александре Сере о...

Регион/Свет Маск најави месечна претплата за користење Твитер

Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, објави дека наскоро планира...

Регион/Свет Проблемите со погоните на „Епл“ може да ја намалат испораката…

Проблемите на доставувачот на „Епл“ – „Фокскон“ (Foxconn) во кинеск...