Занимливости - Page 4 of 1511 - OhridNews

Занимливости

Регион/Свет Момче од Англија на 11 години има повисок коефициент на…

Јусуф Шах, момче кое живее во Лидс, Велика Британија, според тестот...

Регион/Свет Твитер трајно ќе ги суспендира профилите-имитатори

Твитер трајно ќе ги отстранува корисниците кои имитираат автентични...

Регион/Свет Французин осмисли нараквица за спречување напад, поттикнат од лично трагично…

Поттикнат од лично трагично искуство, Французинот Александре Сере о...

Регион/Свет Маск најави месечна претплата за користење Твитер

Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, објави дека наскоро планира...

Регион/Свет Проблемите со погоните на „Епл“ може да ја намалат испораката…

Проблемите на доставувачот на „Епл“ – „Фокскон“ (Foxconn) во кинеск...

Регион/Свет Маск го презеде Твитер за 44 милијарди долари

Основачот на „Тесла“, Илон Маск ја презеде социјалната мрежа Твитер...

Занимливости Ракетата „Фалкон хеви“ речиси подготвена за лансирање

Ракетата „Фалкон хеви“, развиена од компанијата „Спејс-Икс“, е најм...

Регион/Свет Пронајдена гробницата на Свети Никола во Турција

Гробницата на Свети Никола е откриена откако археолози пронајдоа ос...

Занимливости НАСА ги сликаше култните „Столбови на создавањето“

Вселенскиот телескоп „Џејмс Веб“ на НАСА ги фотографираше величеств...