Наша Тема - OhridNews

Наша Тема

13.09.23 15:14

Видео: Глобална инженерска средба на менаџери од групацијата „Костал“, Охрид…

Размена на искуства, најнови информации и добри практики, но и нивн...

05.07.23 20:40

Охрид доби уникатен билијард & бар, единствен на овие простори

Понудата на Охрид од неодамна е побогата за билијард & бар „Tab...

24.06.23 09:59

Студио “Be Fabulous” слави 5 години постоење!

Големиот број клиенти во нашето досегашно постоење, се потврда за н...

02.06.23 11:28

Врвна услуга и професионалност во новоотворениот салон за убавина „Ана…

Секоја жена се грижи на свој начин за својот изглед Убавината пред ...

14.05.23 11:52

Три децении авто школа „Старс Инженеринг“, визија, развој и успех…

Отворена меѓу првите авто школи во Охрид и регионот, во 1993 година...

19.03.23 15:02

„Google“, „Pаy Pal“, „BMW“… Охридската продукција „Digital Box“ израборува креативи…

Од креативната фабрика на охридската продукција „Digital Box“, пост...

10.03.23 15:40

За мажи со стил: „BRUMMELL“ ја носи најновата мода во…

Облеката го прави човекот, а добрата модна комбинација задоволствот...

10.03.23 14:32

„Виа Фарм“ го прошири својот ланец на аптеки во Охрид

„Виа Фарм“ го прошири својот ланец на аптеки Од денес достапна за о...

05.03.23 12:34

„БАМС Бургер“ – нова вкусна станица за сладокусците во Охрид

Љубителите на бургери и вкусни сендвичи од сега ќе може да уживаат ...