Спорт - Page 3831 of 3984 - OhridNews
Стартува 17- то по ред фудбалско првенство

02.08.08 10:30

Со натпреварите од 1 коло од Втората МФЛ денес започнува новото фудбалско првенство во Македонија, 17 по ред На денешните натпревари и играат: Локомотива – БрегалницаБеласица – ...

Пораз на стартот на Еврото

01.08.08 18:48

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години претрпе пораз на стартот на ЕП – Б Дивизија во Романија Селекцијата на Португалија беше по успешна од Македонија совла...

Започна СП во фудбал за македонците од светот

01.08.08 16:29

Денес на терените на СРЦ “Билјанини Извори“ започна светското првенство во фудбал за македонците од светот Настанот ќе трае од 1 до 7 август 2008 година во Охрид со специјална п...

29 Илиндески пливачки маратон

01.08.08 00:02

Првиот МАЛ МАРАТОН во водите на Охридското Езеро, на патеката од Горица до Охрид во должина од 2,5 километри, е одржан во 1954 година На овој прв тн „мал маратон“, одржан во орг...

Македонија тргнува против Португалија

01.08.08 00:02

Македонската репрезентација за играчи под 20 години денес ги започнува натпреварите на  ЕП – “Б“ Дивизија кое се игра во Тигру Муреш, Романија Во 1 коло во “А“ Групата во ...

Отворена 40 – та Меѓународна Илинденска едриличараска регата

31.07.08 22:52

Вечерва во “Центарот за Едрење“ со огномет и поздравни говори на преседателот на ЕФМ Димитар Поп Стефанија, ген спонзор директорот на компанијата АМАК СП, Венко Шапкар, како и д...

Толку од македонските преставници

31.07.08 22:00

Македонските преставници во Уефа Купот се сопнаа на првата пречка Во македонско – кипарската пресметка двојна елиминација доживееа макеоднските екипи  Во Куманово на “ Мил...

Сонцето од Кутлеш светна во “Центарот за едрење“

31.07.08 15:05

Денес во Охрид започна 40 – та јубилејна Илинденска едриличарска регата  На јарболот поставен за знамињата на земјите учесници се виори и знамето со сонцето од Кутлеш Ова ...

Уефа Куп : Ќе го преживеат ли 1 -то коло ??

31.07.08 07:05

Кумановски Милано кој дебитира на евро сцената пред реванш мечот од Уефа купот се наоѓа во  невозможна мисија На премиерата во Кипар, кумановци беа убедливо поразени со 2-0 од О...

СП : Исланд последна станица

31.07.08 07:02

Може ли Македонија да ја добие втората резерва на Мундијалот и да игра за утешното 13 место Откако откажаа Уругвај и Чиле, Исланд ја прифати поканата и допатува во Македонија И ...

Dr Batkoski pod artikli