Спорт - Page 3831 of 3849 - OhridNews
НБА: Наградата МВП за Дирк Новицки

16.05.07 08:59

Германецот Дирк Новицки од тимот на Далас е прогласен за МВП на овогодинешното првенство во НБА кошаркарската лига Тој е првиот европеец што го освоил овој престижен трофеј и са...

Уефа куп: Севиља или Еспањол?

16.05.07 08:46

Шпанското финале во купот на УЕФА, помеѓу бранителот на титулата Севиља и Еспањол, според најавите на фудбалерите на двата тима, но и според последните средби во првенството ќе ...

спорт инфо: Охриѓанки во Скопје го играат клучниот натпревар за титулата

16.05.07 08:43

По триумфот над апсолутниот фавортит во првенството и освојувачот на Купот Вигор Скопје ,охриѓанки со нескриен оптимизам патуваат на гостувањето во Скопје на третиот натпревар в...

Контроверзниот судија Пол замина во пензија!

14.05.07 16:33

Репрезентативецот на Хрватска, Јосип Шимуниќ ќе го памети бидејќи му покажа три жолти картони на една средба, а играчите на Портсмут бидејќи во неделата им поништи гол кој за ни...

NBA play-off: Bulls избегнаа елиминација

14.05.07 00:20

Чикаго Булс го совлада најдобриот тим на истокот Детроит со 102:87 и намали во серијата прв до четири на 3:1 Со оваа победа bulls-и  избегнаа елиминација во конференциското полу...

Вигорки фатени во мрежата на Билјана!

13.05.07 16:05

Билјана 006 – Вигор 68-57 (23-10, 17-18, 17 – 15, 11 – 14)  Со подобра игра во текот на целиот натпревар Билјана 006 го совлада Вигор нанесувајки им го првиот пораз годинава ,со...

NBA play-off: „Воините“ свиреа џез!

12.05.07 14:18

Голден Стејт ја декласира Јута во третиот натпревар од западното полуфинале 125-105 и ја намали предноста на противникот на 2-1 Екипата од Оукленд повторно ја предводеше Бајрон ...

Заврши лигата во мал фудбал!

12.05.07 13:57

Во атмосфера на која би позавиделе и повеќе сениорски спортски клубови,синоќа во салата “Билјанини извори“ заврши училишната лига во мал фудбал Исто како и во премиерната сезона...

Милан во финалето на ЛШ ќе игра во бели дресови!

12.05.07 08:17

Екипата на Милан ќе биде домаќин во големото финале на Лигата на шампионите-ЛШ, што на 23 мај ќе се одигра во Атина Вака одлучи ждребката на УЕФА, па официјално на големиот сема...

Локален спорт – инфо

11.05.07 16:59

Финалната серија „подобар од пет“ од женскиот шампионат се сели во Охрид Во оптимистичка атмосфера кошаркарките на „Билјана 006“ го очекуваат вториот натпревар од серијата во ко...

Dr Batkoski pod artikli