Спорт - Page 4229 of 4230 - OhridNews
Амак до победа по 285 поени и три продолжениа!

18.12.06 09:27

Кошаркарите на АМАК СП со победа го завршија настапот во регуларната сезона Во рамките на 18 коло од Првата лига  викендов во Скопје Амак во неверојатен натпревар со 285 поени и...

Норвешка европски првак

18.12.06 02:13

Репрезентацијата на Норвешка е нов европски првак откако во финалето на ракометното првенство скандинавките го соввладаа актуелниот светски шампион Русија со 27:24 Бронзата пату...

Трагедија во Торино

17.12.06 00:18

Трагедија во кампот на фудбалскиот клуб Јувентус предизвика одложување на фудбалскиот меч од Серија Б, меѓу „Старата дама“ и Чезена што требаше да се одигра на “Деле Алпи“ Двајц...

“Зш мор дан ме слезиш“

16.12.06 10:51

Авион  на нискобуџетната авиокомпанија “Easyjet” на летот Милано – Атина принудно слетал во Бриндизи, на југот  на Италија,поради тепачка меѓу патниците –...

АМАК денеска против Вардар

16.12.06 09:56

Во рамките на последното 19 коло од Првата машка кошаркарска лига, АМАК СП денеска во Скопје му гостува на Вардар Осигурување Дуелот со Вардарт е последен за охрижани во регулар...

И Германија не преслуша

14.12.06 20:18

Репрезентацијата на Германија обезбеди пласман во полуфиналето на Седмото Европско првенство во ракомет за жени што се игра во Шведска, откако во последното коло во натпреварите...

Пораз од Норвешка денес против Германија

13.12.06 00:30

Македонската женска ракометна репрезентација денеска во 17 ч се среќава со Германија во рамките на третото коло од четвртфиналните групи Синоќа Македонија загуби од Норвешка убе...

Македонија поразена од Полска

12.12.06 09:54

На отворањето на натпреварите од втората фаза на ЕП во ракомет за жени што се игра во Шведска, репрезентацијата на Македонија денеска загуби од Полска со 35:33 Иако на полувреме...

И Струмица лесно виа Охрид

09.12.06 21:54

Водечкиот тим на табелата во првата машка кошаркарска лига Струмица 2005 лесно стигна до победа во дуелот со АМАК СП Синоќа во Охрид струмичани славеа со 81: 69 АМАК ја доби прв...

ОУ Григор Прличев есенски шампион во мал фудбал

09.12.06 15:22

Со натпреварите од деветото коло денеска заврши есенскиот дел од училишната лига во мал фудбал Системот на натпревари сакаше во последниот дуел од денешната програма да се сретн...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер