Македонија - Page 824 of 826 - OhridNews
Хрватите против Македонија без Петриќ

21.03.07 17:16

Хрватскиот селектор Славен Билиќ на попладневната прес конференција и дефинитивно објави дека напаѓачот Младен Петриќ нема да биде во комбинација за саботниот квалификациски дуе...

Катанец: „Во Загреб ќе играме своја игра“

21.03.07 14:11

„Хрватска е дванаесетта репрезентација во светот и нема загубено со години дома, што е за респект Ние во Загреб ќе ја играме нашата игра и доколку успееме во тоа ќе биде интерес...

Пандев: „Изгоревме против Русите – на Максимир друга песна !“

20.03.07 15:53

Во одлична атмосфера македонската “А“ селекција ги продолжува подготвките за квалификацискиот натпревар во Е групата против Хрватска Македонската репрезентација досега еднаш ги ...

Седлоски: Хрватска е фаворит, но ние играме подобро во гости

19.03.07 15:15

Со 14 од 20 повикани репрезентативци  во Охрид започнаа подготовките на  “А“ фудбалската селекцијата за „операцијата“ Хрватска На првиот тренинг Катанец ги немаше на располагање...

Репрезентацијата на собир во Охрид

19.03.07 09:12

Македонската фудбалска репрезентација вчера го започна собирот во Охрид пред натпреварот со Хрватска, кој се смета за клучен во квалификациите за пласман на Европското првенство...

Хаџи Ристески останува претседател на ФФМ

17.03.07 12:21

Харалампие Хаџи Ристески е старо – нов претседател на ФФМ На Редовното годишно Собрание што  се одржа во Струга, со 52 гласа ја доби доверба од делегатите Одолеа на притис...

Неиграњето на Митрески хендикеп, Милошевски се враќа во репрезентацијата

15.03.07 01:00

Во вжештена фудбалска атмосфера и силна медиумска кампања пред се поради собранието на ФФМ во Струга македонскта јавност го дочекува натпреварот против Хрватска  кој е од огромн...

“Македонското девојче“ повторно во шема

25.02.07 11:59

Анемично, без идеа, со голем број грешки , едноставно пред пропадна созона на само 10 минути пред крајот на мечот со Хипо се наооѓаше Кометал Ѓорче Петров Во фуриозниот финиш,сп...

Веселин Вујовиќ – нов селектор на машката ракометна репрезентација

24.02.07 10:30

Легендата на YU ракометот, Веселин Вујовиќ и официјално е нов селектор на сите машки репрезентации Вујовиќ е најзвучното име кое досега ја водело македонската репрезентација Пор...

Останавме во игра

18.02.07 12:55

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров  со првата првата победа оваа сезона во лигата на шампионките останаа во игра за местото кое води во КПК Во Кале во драматичен финиш со 31-...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер