Охрид - Page 1156 of 1172 - OhridNews
Фото вест: Со трактор на фудбал !

03.09.07 01:38

Викендов во Велмеј се одигра локалното дерби помеѓу Илинден и Охрид До трите второлигашки бода стигнаа велмешани кои имаа голема подршка од домашната публика На импровизираната ...

Локално дерби: Ѓоршески го “реши“ Охрид

03.09.07 01:30

Во исклучително борбен и на моменти нервозен натпревар “Илинденци“ минимално со велемајсторскиот погодок на ВЃоршески го совладаа Охрид нанесувајки му го првиот пораз сезонава  ...

Локалното дерби за Илинден !

02.09.07 02:31

Фудбалерите на Илинден славеа во локалното дерби над Охрид минимално со 1:0 Велмешани со победата му ги расипаа сметките на ФК Охрид кој очекуваше да продолжи серијата натпревар...

АМАК Бофор на две мeѓународни регати

30.08.07 10:04

Едриличарите на “АМАК СП – Бофор“ настапија на две натпреварувачки регати кои  се одржаа во Србија односно Турција На регатата “Куп на Ѓердан “ во Долни Милановац –Србија настап...

Шведска светски јуниорски шампион !

27.08.07 00:01

Репрезентацијата на Шведска го освои првото место  на Светското јуниорско првенство во ракомет, откако во финалето што синоќа се одигра во Охрид ја победи  репрезентацијата на Г...

Дербито на “Билјанини“ без голови,Илинден поразен во Струга

25.08.07 23:24

И по 4 кола екипите на Охрид и Тетекс останаа непоразениМногу малку фудбал можеа да видат охригани на натпреварот кој помина во изедначена игра во средината од теренот а прилики...

Македонија на крај 10-та !

25.08.07 23:14

По поразот од селекцијата на Русија 30-23 македонските јуниори се пласираа  на 10-то место на Светското првенство што се игра во Охрид Русите го контролираа текот на целиот натп...

Два напред еден назад

21.08.07 00:34

Две победи на гостите два ремија и пет победи на домаќините во третото коло од втората фудбалска лига Дербито на колото помеѓу Слога и Металург им припадна на металурзите  кои ...

Германија пресилна за македонските ракометни надежи

21.08.07 00:14

Ракометната репрезентација на Германија и го нанесе првиот пораз на македонската јуниорска репрезентација во четвртфиналната група на Светското првенство што се игра во нашата з...

Анализа: Целта остварена ,одиме понатаму ! ! !

20.08.07 00:20

Примарната цел ,пласмнот во главната фаза од натпреварувањето е остваренСо две победи и два порази се “мушнавме“ во втората фаза На самиот старт на првенството Вујовик не вети ...

Dr Batkoski pod artikli