Охрид - Page 1157 of 1172 - OhridNews
Илинден убедлив во Велмеј, Охрид непоразен се врати од Скопје !

19.08.07 10:46

Со доминатна игра во текот на целиот натпревар „Илинденци“  убедливо стигнаа до првата победа во новото првенство Од самиот почеток тргнаа офанзивно ,го диктираа темпото а преку...

Денот Д за македонските јуниори !

18.08.07 11:19

Македонската  јуниорска репрезентација на Македонија вечерва во Охрид го игра одлучувачкиот натпревар за пласман во втората фаза од СП Противник на Македонија е репрезентацијата...

Вујовиќ казнет со 5000 швајцарски франци !!!

17.08.07 15:44

Селекторот на младинската ракометна репрезентација, Веселин Вујовиќ поради недоличното однесување на средбата со Шведска, заработи казна од 5000 швајцарски франци Вујовиќ, се ве...

Зошто едноставно кога може компликувано !

17.08.07 15:41

Со вториот пораз во А групата македонските надежи во голема мера ги ископликуваа работите Поразот доаѓа во вистинско време да ги опомене црвено – жолтите дека името домаќин и фа...

Втор пораз на македонските ракометни јуниори на СП во Охрид !

16.08.07 22:38

Македонската јуниорска репрезентација вечерва го доживеа и вториот пораз на Светското првенство во ракомет што се игра во Охрид и Скопје Во салата „Билјанини извори“ македонскит...

АМАК СП ги започна подготовките за новата сезона !

16.08.07 01:09

Терените на спортскиот центар “Билјанини извори“ и салата во ОУ“Св Климент Охридски“ се базите, на кои кошаркарите на охридскиот суперлигаш АМАК-СП, ги започнаа подготвките за н...

Атмосферата ,публиката ,желбата, не доволни за труимф !

16.08.07 00:35

Огромната желба, три илјадната публика , прекрасната атмосфера , сепак не  беа доволни со слабата судиска двојка  да се совлада одлично организираниот противник , кој го искорис...

Анализа: Ако денот по утрото се познава

15.08.07 00:47

Долго и интересно првенство не очекува годинава во Втората фудбалска лига Ако по денот по утрото се познава тогаш горе -долу се препознаваат  екипите кои годинава ќе се борат за...

Вечерва Македонија-Шведска во дербито на колото на СП во „Билјанини извори“ !!!

15.08.07 00:43

Македонската јуниорска ракометна репрезентација денеска е пред сериозен тест Во дербито на колото во А групата од Светското првенство-СП, што се игра во Охрид и Скопје, македонс...

Македонија ја демолираше Ангола !

14.08.07 01:20

Јуниорската репрезентација на Македонија очекувано, со убедлива победа над Ангола ги започна настапите на Светското првенство што се игра во Охрид и Скопје На отворањето на мунд...

Dr Batkoski pod artikli