Охрид - Page 1159 of 1165 - OhridNews
Три медали за охридските веслачи во Белград

26.04.07 08:29

Веслачите на веслачкиот клуб  “Југ“-Охрид,  со солидни резултати се вратија од Интернационалната веслачка регатта “Трофеј на Београд“ која се одржа минатиот викенд Александра Ив...

Лидерот Милано среќно триумфираше во Велмеј

22.04.07 14:14

По истото сценарио како и минатиот пат, лидерот Милано со гол во финишот и победа го напушта Велмеј На првиот натпревар стрелаше Глигоровски во 92-та сега Исуфи во 87 м Илинденц...

Охридски спорт инфо

20.04.07 16:23

По завршувавањето на куп натпреварите каде не успеаа да се пласираат во финалето убедливо беа поразени од освојувачот Вигор со 81-51 , кошаркарките на Билјана 006  викендов ги з...

Заврши регуларната сезона во НБА

19.04.07 16:16

Последните натпревари од регуларниот дел во НБА лигата ги разрешија и последните дилеми пред почетокот на разигрувањето Во западната конференција ЛАЛејкерси го освоија седмото,а...

Бранувања во кајак-кану спортот

17.04.07 15:53

Еден месец по одржаните собранија двете спротиставени страни се обидуваат да го докажат својот легитимитет На собранието од 25 март добивме легитимитет од четири од вкупно седум...

Охридските ракометари не отпатуваа во Богданци!

16.04.07 09:52

Ракометарите на Климент Охридски поради немање финансиски средства викендов не отпатуваа на гостувањето во Богданци кај Младост Натпреварот според правилата ќе биде регистриран ...

Охриѓани му гостуваат на шампионот

11.04.07 01:41

Во рамките на 21 коло од Суперлигата подмладениот тим на Климент Охридски денеска од 16:30 во Скопје се среќава со Металург Скопјани се апсолутни фаворити во дуелот кој најблаго...

“Planet muscle“ во Охрид

09.04.07 11:15

Planet muscle е новотвотрен  боди бидинг и фитннес клуб во Охрид каде своето задоволство ќе можат да го најдат сите на кои животна девиза им е “во здраво тело здрав дух“ Се отво...

Боксот не е тепачка ,туку борба на интелекти !

07.04.07 00:15

Бокост е благородна вештина која бара сила ,храброст, интелект , пожртвуваност  ,помага во оформувањето на личноста Боксерската традиција во нашиот град ја одржува БК Охрид кој ...

По 6 месеци пауза повторно фудбал во Велмеј

04.04.07 08:41

Илинден – Металург 2-2 (0-2)По завршувањето на “фантомската“ казна која ФФМ им ја изрече на Илинденци по пауза од 6 месеци фудбалот се врати во Велмеј Гледачите кои дојдоа можеа...

Dr Batkoski pod artikli