Регион/Свет - Page 2467 of 2482 - OhridNews

Регион/Свет

09.12.07 15:58

Македонија поразена од Ангола на СП !

Македонската женска ракометна репрезентација ја продолжи серијата п...

08.12.07 17:20

И Франција посилна од Македонија

Македонската ракометна репрезентација го доживеа и вториот пораз во...

07.12.07 00:15

Европскиот шампион пресилен за Македонија

Актуелниот европски шампион Норвешка и нанесе висок пораз на Македо...

06.12.07 09:10

Вембли претворен во рели патека!

Славниот Вембли стадион драматично го промени својот изглед-наместо...

06.12.07 09:06

Анализа: Македонските ракометарки на големите натпреварувања даваат максимум

Македонската женска ракометна репрезентација со победите над Бразил...

04.12.07 07:59

Седмата сила го избра KАKА ` ! ! !

Бразлискиот плејмејкер Рикардо Изетсон дос Сантош Леите ,попознат к...

03.12.07 22:07

СП Франција: Македонија го совлада Бразил !

Македонската женска ракометна репрезентација со одлична игра во вто...

03.12.07 21:08

Македонија – Бразил 10:11 на полувреме !

Македонската женска ракометна репрезентација има негатива од еден г...

02.12.07 18:44

Македонија порзена на стартот на СП !

Македонската женска ракометна репрезентација со пораз ги започна мн...