Избори 2019 - Page 12 of 12 - OhridNews
Почнува предизборната кампања

01.04.19 09:47

Во Македонија денеска официјално почна предизборната кампања за шестите претседателски избори Во трката за шеф на државата се тројца кандидати Гордана Силјановска (ВМРО ДПМНЕ), ...

Кандидатите за градоначалник на Охрид ќе потпишат Кодекс за фер избори

30.03.19 16:58

На иницијатива на Општинската ззборна комиисија – ОИК, во зградата на Општина Охрид, на пладне во недела, 31 март, кандидатите за градоначалник на Охрид, ќе потпишат Кодек...

Утврден редоследот на кандидатите за градоначалник на Охрид

25.03.19 14:21

Во Државната изборна комисија, попладнево, се одржа ждрепката за утврдување на редоследот на кандидатите за нов градоначалник на Охрид, Дебар и Ново Село Според редните броеви н...

Истекува рокот за поднесување кандидатури за градоначалник-во Охрид до сега предложени четворица

21.03.19 16:40

Вечерва на полноќ истекува рокот за поднесување на листите за кандидат за градоначалник во Охрид, Дебар и Ново Село каде на 21-ви април ќе се гласа за прв човек на општините зае...

Д-р Митре Милошевски кандидат на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на Охрид

12.03.19 10:04

Д-р Митре Милошевски, неврохирург вработен во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св Еразмо“ во Охрид, ќе биде кандидат за градоначалник на Охрид на претстојнит...

Д-р Константин Георгиески предлог кандидат за градоначалник на Охрид на СДСМ

06.03.19 13:04

Докторот специјалист по интерна медицина и актуелен вршител на должност градоначалник, Константин Георгиески, е предлог за кандидат за градоначалник на Општина Охрид на раководс...

Градоначалник за сите, а не партиски послушник

03.03.19 07:00

Здружението за мултикултурна интеграција, ՛՛Инклузија՛՛ од Охрид, ја одржа граѓанската дебата на тема: ՛՛Каков градоначалник, сакаат Охриѓани ՛՛, на која присуствуваа претставни...

Дебата „Каков градоначалник сакаат охриѓани“?

01.03.19 08:39

Во организација на Здружението за мултикултурна интеграција „Инклузија“, утре, 2-ри март, со почеток во 13 часот, во пресрет на локалните избори во Охрид ќе се одржи отворена де...

Обновено: Михаил Трендафилов Нанче-кандидат за градоначалник на Охрид од ГДУ

28.02.19 13:42

Граѓанско Демократска Унија (ГДУ), на денес одржаната прес конференција го промовира својот кандидат за градоначалник на претстојните локални избори, Михаил Трендафилов Нанче ко...

Професорката Гордана Силјановска Давкова кандидат за претдседател на ВМРО ДПМНЕ

16.02.19 18:42

Со 408 гласови од 519 делегати професорката Гордана Силјановска Давкова е избрана за кандидат за претседател на ВМРО ДПМНЕ на конвенцијата на партијата што денеска се одржа во С...

Dr Batkoski pod artikli