Избори 2019 - OhridNews
Охрид и син и црвен

06.05.19 07:00

Двојните избори во Охрид донесоа спротивни резултати Изборната трка за градоначалник ја доби кандидатот на СДСМ д-р Константин Георгиески, додека во локални рамки на изборите за...

Фото: Георгиески и неговите поддржувачи со факли ја прославија победата на градскиот плоштад

05.05.19 23:43

Со автомобили со вклучени сирени и факли, поддржувачите на кандидатот на СДСМ Константин Георгиески, ја прославија победата на вонредните избори за градоначалник во Охрид Славје...

Втор круг од изборите за градоначалник на Охрид и претседател на државата

05.05.19 07:00

Во Македонија денеска се одржува вториот круг од претседателски избори На 3480 избирачки места своето право на глас можат да го остварат 1808131 граѓанин, запишани во избирачкио...

Мицкоски во Охрид: Митре за градоначалник и Гордана за претседателка на Македонија

03.05.19 21:19

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски доцна попладнево го посети Охрид Тој во населбата Видобишта одржа средба со граѓани на којаизрази уверување дека на претстојните избори ...

Николески: Охриѓани ќе ја изберат опцијата која води напред

03.05.19 20:59

Власта предводена од Социјалдемократскиот сојуз посветено и одговорно работи за развојот на Охрид Имаме реални планови и јасна визија за доброто на сите граѓани, истакна на завр...

Донев: На 5 мај охриѓани имаат можност да стават крај на политиките на СДСМ

03.05.19 17:09

На завршна прес конференција денес до граѓаните се обрати и претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ, Сашо Донев кој на граѓаните им порача дека на 5 мај Охрид и охриѓани имаат можност...

Милошевски: Мојата душа и моето срце живеат за поубаво утре, за убав Охрид

03.05.19 16:18

Охрид му припаѓа на народот Овој град е нашата заедничка иднина Мојата душа и моето срце живеат за поубаво утре, за убав Охрид Само заедно, сплотени да ја градиме иднината за уб...

Георгиески: За охридските проблеми нудиме автентични решенија, а не сувопарни текстови напишани во Белата Палата

03.05.19 14:07

„Имавте можност да слушнете, но уште поважно и да видите, што ви се нуди за во следните две и пол години Кои се програмите, но уште поважно-која програма е базирана на потреби и...

Обновено: Пендаровски, Георгиески, Заев: Охрид во недела ќе слави двојна победа

02.05.19 22:30

Претстојните избори се исклучително важни за иднината на Охрид и државата, а граѓаните многу добро знаат каква одлука да донесат На 5 мај на вториот круг од претседателските и в...

ОО СДСМ:Предизборна програма Тилески-Милошевски

02.05.19 16:29

Од изборниот штаб на кандидатот за градоначалник од СДСМ, Константин Георгиески со видео се обраќаат до јавноста, како што наведуваат за предизборната програма Тилески-Милошевск...

Dr Batkoski pod artikli