Свет - Page 313 of 330 - OhridNews
Пушењето ги топи мускулите, а не масното ткиво

12.11.07 00:28

Меѓу луѓето е раширено мислењето дека пушењето го намалува апетитот и помага во смалувањето на телесната тежина Но, група австралиски научници утврдиле дека не доаѓа до намалува...

Силно невреме и се заканува на Европа!!!

09.11.07 17:56

Бура од Северно Море им се заканува на Холандија и Велика Британија со најголеми поплави во последните неколку децении Евакуирани се илјадници луѓе, а по должината на холандскио...

Цеца ќе организира голем хуманитарен концерт во чест на Тоше !

09.11.07 10:37

Турбо фолк ѕвездата Цеца Ражњатовиќ е една од српските естрадни уметници кои покренаа иницијатива за одржување на голем хуманитарен концерт посветен на трагично загинатиот макед...

Врз автомобилот им паднала крава !

08.11.07 01:50

Американски брачен пар биле навистина шокирани кога од 60 метри висока карпа врз автомобилот им паднала крава „Само слушнавме тресок“ изјавил исплашениот возач Чарлс Еверсон Еве...

Одбила да прими крв и умрела

07.11.07 02:00

Дека преданоста кон верата понекогаш е посилна и од мајчинската љубов покажува случајот на 22-годишната англичанка Ема Гуг Умрела неколку часа по раѓањето на синот и ќерката зат...

Големо невреме во Колумбија. Богота окована во санти лед ! ! !

05.11.07 09:20

Дека влијанието на климатските промени допрва ќе го чувствуваме покажува и несекојдневната олуја која ја зафатила Колумбија и на улиците на Богота истурила огромни количини на л...

Се вратил синот кој го кремирале!

03.11.07 00:10

Една мајка која го кремирала телото на својот син, се шокирала кога се појавил жив неколку дена подоцна Џина Партингтон минатиот месец  го пријавила исчезнувањето на својот 37-г...

50-годишнина од испраќањето на Лајка во вселената!

02.11.07 00:11

Пред педесет години, поточно на  3 ноември   1957 година првата „Земјанка“- славната Лајка испратена е во орбитата со советската вселенска капсула, со што симболично, иако по це...

Најскапата мачка на светот

01.11.07 00:03

Ашера е најретката, најегзотичната и најскапата мачка на светот Нејзината цена е 12 000 фунти По големина е како помало куче а телото и го красат пруги како кај тигар или леопар...

Магариња наместо камиони за ѓубре!!!

31.10.07 00:03

Властите на едно гратче на Сицилија ги замениле камионите за собирање ѓубре со магариња за  собирањето на сметот да им биде поеколошко, поевтино и поефикасно Шест магариња од фе...

Dr Batkoski pod artikli