Информирај се - OhridNews
 • Dr. Batkoski
  АСП ДАЛВИНА 1
  Baner Mt Auto
  Банер Охридњуз маркетинг 550
 • „1 Минута вести“ – краток преглед на настаните на денот

  03.12.21 20:02

  Фронт 21/42: Комитетот на Бернската Конвенција отвори случај за Охридско Eзеро и..

  03.12.21 19:47

  Нуредини: Мора да се работи на заштита на Охридското Езеро

  03.12.21 18:49

  ОЕМУЦ Св. „Наум Охридски“ меѓу образовните институции кои ќе добијат целосн..

  03.12.21 17:43

  Бектеши: Најверојатно ќе донесеме одлука за замрзнување на цените на основн..

  03.12.21 18:03

  Една жртва во сообраќајка кај Лескоец

  03.12.21 17:39

  Рамиз Мерко избран за претседател на новиот состав на Советот за развој на ..

  03.12.21 16:16

  „Без разлика со каква и попреченост да сме можеме во се да успееме“

  03.12.21 15:44

  Baner Kovid 19
  Во Охрид 15 нови случаи на Ковид-19, 2 починати лица и 2 оздравени пациенти

  03.12.21 15:09

  Започна изведба на нова водоводна линија на улицата „Бранко Шотра“

  03.12.21 14:49

  Општина Охрид ќе продолжи со спроведување проекти кои ќе им овозможат социј..

  03.12.21 14:27

  Академик Љупчо Коцарев добитник на Наградата „Свети Климент Охридски – Патр..

  03.12.21 12:31

  На Скопскиот аеродром пристигнаа двата авиони со посмртните останки на жртв..

  03.12.21 11:30

  Лидерство и учество на лицата со попреченост кон инклузивен, достапен и одр..

  03.12.21 10:48

  Истражување: Вакцините штитат од смрт од КОВИД-19, различно се ефективни во..

  03.12.21 09:25

  Променливо облачно, попладне локален дожд и снег на повисоките планини

  03.12.21 08:24

 • Cuba Libre
  Baner Restoran Cun
  30 godini restoran Sv. Sofija
  Baner Kosta Abras
 • Банер Охридњуз маркетинг 550
 • Отворен новиот музеј на Фидел Кастро на Куба

  03.12.21 09:46

  Во Белгија отворен најголемиот дистрибутивен центар за чоколадо во светот

  02.12.21 09:57

  Алек Болдвин: Не го повлеков чкрапалото

  02.12.21 09:22

  Оружја кои му припаѓале на Наполеон Бонапарта ќе бидат понудени на наддавање

  01.12.21 09:15

 • Банер Информации Општина Охрид
  Miren son
 • Банер Совет за етика во медиуми