Информирај се - OhridNews
 • Dr. Batkoski
  Банер ХОТАМ – дополнителни вработувања 2022
  Baner Mt Auto
  АСП ДАЛВИНА 1
 • СПЦ потврди дека во Белград вo четврток ќе има заедничка литургија со МПЦ – ОА

  17.05.22 16:20

  Можен договор помеѓу МТСП и СОНК до крајот на неделава

  17.05.22 15:41

  Кривична за охриѓанец, пронајдена марихуана

  17.05.22 15:36

  Обновено: Започнаа активностите за асфалтирање на три краци од улицата „Дам..

  17.05.22 14:44

  „Активација на ранливи групи на пазарот на трудот“ пред струшките бизнисмен..

  17.05.22 14:01

  Кардиолошкиот завод Охрид со апел да се прават редовни контроли на крвниот ..

  17.05.22 13:20

  „Енергични луѓе“ во петок повторно пред охридската публика

  17.05.22 11:47

  Во пресрет на потребите на читателите – отворен нов трет пулт за зајмување ..

  17.05.22 08:49

  Банер за Вести: Војна во украина
  Кремљ го обвинува Западот дека води дипломатска, економска и политичка војн..

  17.05.22 16:04

  Подољак: Бранителите на Мариупол „го сменија текот на војната“

  17.05.22 15:22

  Телефонски разговор Зеленски-Шолц: Неопходно е Русија да ги прекине неприја..

  17.05.22 14:22

  ОН прават напори да се овозможи извоз на житарки од Украина

  17.05.22 10:59

  Евакуација на последните украински борци од „Азовстал“

  17.05.22 12:43

  ЕУ советот за одбрана посветен на помошта за Украина

  17.05.22 09:39

 • Cuba Libre
  30 godini restoran Sv. Sofija
  Baner Kosta Abras
  Baner Restoran Cun
 • Kampanja Total tv
 • Лига Европа: Над 5.000 полицајци ангажирани за утрешното финале во Севиља, во гр..

  17.05.22 16:14

  ПМФЛ Бараж: Воска ќе се соочи со Тиквеш, Скопје со Беласица

  17.05.22 14:16

  Македонската Боречка федерација ќе реализира регионален проект за обука на ..

  17.05.22 13:54

  Канатларовски го објави списокот на фудбалери за последните два квалификаци..

  17.05.22 13:51

  Значајни резултати на атлетичарите од АК „Охрид трчаТ“ на атлетскиот митинг..

  17.05.22 10:35

  Кан за заминувањето на Левандовски: „Нема играч над клубот“

  17.05.22 10:10

  Атлетичарите Поп Арсова и Илиевски ги подобрија македонските рекорди во мар..

  16.05.22 16:10

  2 златни, 7 сребрени и 6 бронзени медали освои охридските каратисти од кара..

  16.05.22 15:48

  Божо Анџелиќ е новото засилување на РК Вардар 1961

  16.05.22 14:37

  Вардар на крилата на Талески до Купот на Македонија

  15.05.22 22:31

  Ѓоковиќ по шести пат го освои Рим

  15.05.22 21:25

  Енеа Бастијанини победник на седмата трка во Мото ГП шампионатот

  15.05.22 21:15

 • Банер Информации Општина Охрид
  Miren son
 • Нова понуда во Германија: Хамбургер со банани, јагоди, маслинки, шлаг

  17.05.22 09:01

  Чешка го отвори најдолгиот висечки мост во светот

  14.05.22 09:19

  Скулптури на Дега и Пикасо со рекорди на аукција во Њујорк

  13.05.22 08:53

  НАСА користи виртуелна реалност како подготовка за идните патувања на Марс

  12.05.22 09:27

 • Банер Совет за етика во медиуми
 • МИА Банер