Информирај се - OhridNews
Rajska dolina kampanja 2019
 • Dr. Batkoski
  70 godini pecatnica kosta abras
  Kolumn pub Dablin
 • Владата усвои етички кодекс за функционерите

  21.08.19 16:37

  ВМРО ДПМНЕ: Ако не се стигне до главата на октподот, нема да има правда

  21.08.19 16:26

  Изградбата на спортска сала во ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“ е во завршна фаза

  21.08.19 16:10

  Среда 28 август-неработен ден

  21.08.19 15:05

  Видео: ОЈО потврди дека Јанева е приведена, се бара и притвор

  21.08.19 14:57

  Полицијата ја приведува специјалната обвинителка Катица Јанева

  21.08.19 13:25

  Есенски циклус за подготовка за полагање на TOEFL

  21.08.19 13:07

  Две лица повредени во сообраќајна незгода на улицата „Илинденска“

  21.08.19 11:31

  Нема што нема на езерското дно-најдено и казанчето од купатилото

  21.08.19 11:09

  Од септември повисоки плати за вработените во образованието

  21.08.19 10:39

  Марко го најави новиот подвиг: На Голема Богородица ќе го плива триаголнико..

  21.08.19 09:04

  Почнуваат Струшките вечери на поезијата

  21.08.19 08:32

  Топол август, топло Езеро

  21.08.19 08:05

  Завршува уште едно успешно издание на „Охридско лето“

  20.08.19 14:25

 • 30 godini restoran Sv. Sofija
  Kadmo_Bar_najavi
  LETRA EMAS WEB
  Cuba Libre
 • EVN
 • Restoran Ostrovo
 • Охридска верзија на култната „Ти си проблем“ со примеси на рок класика

  17.08.19 10:16

  Каква трансформација на славниот глумец

  28.07.19 07:00

  „OHRID CALLING 2019“ – Четиридневен спектакл со најдоброто од светот на електрон..

  25.07.19 14:00

  Заврши серијата „Game of Thrones“, гледачите изненадени од неочекуваните пресврт..

  20.05.19 22:39

 • Kolumn pub Dablin
  Nekrolozi